Lewis Hamilton                    Mercedes                        +2.225 - kizárták
Charles Leclerc               Ferrari                                +24.662 - kizárták
5. George Russell               Mercedes                                 +24.999
6. Pierre Gasly                     Alpine                               +47.996
7. Lance Stroll                      Aston Martin                        +48.696
8. Juki Cunoda                    AlphaTauri                           +1:14.385
9. Alexander Albon             Williams                                +1:26.714
10. Logan Sargeant            Williams                                +1:27.998
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappen a szombati sprint győzelmet követően a vasárnapi főfutamon is az első helyen ért célba a texasi Austinban. Nem pihen a holland harmadik világbajnoki címének megszerzését követően sem, mi több, ezúttal mindkét futamgyőzelmet a magáénak tudhatja. Lewis Hamilton nagyot ment a hétvégén egyik kedvenc pályáján. A sprinten szerzett második helyét követően vasárnap is a második helyre vitte célba Mercedesét. A dobogó harmadik fokára a sokáig a második helyen autózó Lando Norris állhatott fel. A verseny leintését követően Hamiltont és a hatodik helyezett Charles Leclerct kizárták autóik szabálytalansága miatt.

A kizárások következményeként Lando Norris a második, míg Carlos Sainz a harmadik helyre lépett előtt. Sergio Perez a negyedik lett, ezzel továbbnövelte előnyét Lewis Hamiltonhoz képest az egyéni pont tábla második helyéért folyó küzdelemben.

'Azzal, hogy a hatodik helyről rajtoltam és az egész verseny során küzdöttem a fékjeimmel, nem igazán olyan érzések fogtak el, mint tegnap. Ez nyilvánvalóan nehezebb versenyt hozott számomra ma. Itt nagyon szoros volt a vége, és a sereghajtók, valamint a gumik miatt még nehezebbé vált.' -szögezte le Verstappen, aki láthatólag nem könnyen szerezte meg Forma-1-es pályafutása 50. Forma-1-es győzelmét.

Most először fordult elő a Forma-1 történetében, hogy két egymás utáni futamon is sprintfutamot rendeztek. Katar után tehát Austinban is megváltozott a hétvége menete. Itt is pénteken tartották a vasárnapi verseny időmérő edzését, így a szombat teljes egészében a sprint jegyében zajlott. A 2023-as év ötödik sprint győzelmét Max Verstappen szerezte meg. A második helyen Lewis Hamilton ért célba, s bronzérmesként Charles Leclerc-tüdvözölhettük.

Vasárnap este itt is meleg, 31 fok feletti forróság várta a mezőnyt. Ez azonban más volt, mint Katarban, mivel itt a kevés páratartalom miatt nem volt annyira kibírhatatlan, mint a két héttel ezelőtti arab-öbölbeli futam. Így rajtolt el a mezőny az 56 körös USA Nagydíjon. Meglepő módon négy autóis a rajtutcából rajtolt, a Haas és az Aston Martin autói.

Hárman estek ki összesen a versenyből. Oscar Piastri és Esteban Ocon mindjárt a rajtot követően akadt össze. Fernando Alonso a verseny végén mondott búcsút, mikor gondjai adódtak Aston Martinjának a padlójával.

A Williams nagyon boldog volt a versenyt követően, hiszen a kizárások után mindkét pilótája pontokat szerzett, ráadásul Logan Sargeant első pontját pont hazai nagydíján, az USA-ban gyűjtötte be.

Az első tizet a kizárásokat követően George Russell, Pierre Gasly, LanceStroll, Juki Cunoda, Alexander Albon és Logan Sargeant zárja. A kézsérüléséből visszatérő Daniel Ricciardo kör hátrányban, csak a 15. helyenért célba.

Folytatás pihenő nélkül a jövő hétvégén (2023. október 29.) a Texashoz közeli Mexikóban.