2023-as Forma-1-es Katari Nagydíj eredménye
1. Max Verstappen             Red Bull                               1:27:39.168
2. Oscar Piastri                    McLaren                               +4.833
3. Lando Norris                    McLaren                                +5.969
4. George Russell               Mercedes                                  +34.119
5. Charles Leclerc               Ferrari                                  + 38.976
6. Fernando Alonso            Aston Martin                                + 49.032
7. Esteban Ocon                 Alpine                                   +1:02.390
8. Valtteri Bottas                  Alfa Romeo                           +1:06.563
9. Guanyu Zhou                  Alfa Romeo                               +1:16.127
10. Sergio Perez                 Red Bull                                +1:20.181
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappen a szombaton tartott sprinten a második helyen ért célba, s ezzel bebiztosította harmadik világbajnoki címét. Egy kissé felengedve álltrajthoz a főfutamon vasárnap este, s a katari forróságban megszerezte idei tizennegyedik győzelmét. A McLaren párosa ma is brillírozott. Oscar Piastriés Lando Norris ért célba a második és harmadik helyen. A nehéz körülmények kifogtak a nagyon fitt Forma-1-es pilótákon, nagy pihenés vár a mezőnyre a következő napokban.

'A legnehezebb versenyeim egyike volt ez. Az első ötben biztosan benne van. Az első bokszbeállást követően tudtam a tempómra figyelni, s biztosítottam, hogy a gumik mindig jó állapotban legyenek. A McLarenek ismét gyorsak voltak ma, nyomtam a gázt, de ez egy durva verseny volt.' - szögezte le a verseny győztes holland.

Különleges hétvége volt ez a mostani, hiszen ez volt az idei szezon negyedik sprinthétvégéje. A vasárnapi verseny időmérő edzését pénteken tartották, így a szombat teljes egészében a sprint jegyében zajlott. A 2023-as év negyedik sprintgyőzelmét, egyben Forma-1-es pályafutása első győzelmét Oscar Piastri szerezte meg. Őt Max Verstappen követte, s a harmadik helyen a másik McLarent vezető Lando Norris ért célba. Mivel Sergio Perez kiesett a sprintről, Max Verstappen bajnokavatása a sprint után megtörtént.

Vasárnap este 31 fokos forróság várta a mezőnyt. Borzalmasan nehéz körülmények között versenyeztek a pilóták, s bár csak Logan Sergeant állt ki rosszullét miatt (korábban influenzaszerű tünetei voltak) többen ájulással küzdöttek, s a hányás sem volt ritka. A verseny leintését követően többen orvosi ellátásra szorultak. Itt látszik, hogy a Forma-1-es pilóták dolga nem mindig olyan egyszerű, ahogy kívülről tűnik.

A forróság a gumikon is kifogott a hétvége során. A nagyon kopó Pirelli gumik miatt kötelező volt legalább háromszor kiállnia kerékcserére minden pilótának, 18 körönként egyszer. Ez a verseny stratégiát meghatározta, hiszen tudni lehetett, hogy ki mikor megy majd a bokszba.

Miközben a McLaren álom hétvégét tudhat maga mögött, a Toto Wolff személyes jelenlétét nélkülöző Mercedes felemás versenyt zárt. Mindjárt a versenyelején a két csapattárs kiforgatta egymást. Hamilton versenye ezzel végetért, Russell viszont még vissza tudott állni a mezőny végére és végül a negyedik helyre verekedte fel magát.

A Ferrari számára sem indult túl jól a katari futam. Carlos Sainz rajthoz sem állhatott, autója üzemanyag rendszerének meghibásodása miatt. Charles Leclerc ötödik lett.

Az első tizet a forró ülésével küzdő Fernando Alonso, a bukósisakjába hányó Esteban Ocon, Valtteri Bottas, Guanyu Zhou és az a Sergio Perez zárja, aki folyamatos pályaelhagyásai miatt 5 másodperces büntetései ellenére is végül az utolsó pontot megszerezte a katari sötétségben.

Folytatás két hét múlva (2023. október 22.) az Egyesült Államokban, ahol egy újabb sprintfutamos hétvége vár a mezőnyre, már várhatóan enyhébb időjárási körülmények között.