2024-es Forma-1-es Bahreini Nagydíj eredménye
1. Max Verstappen             Red Bull                              +1:31.44.742
2. Sergio Perez                    Red Bull                              +22.457
3. Carlos Sainz                    Ferrari                               +25.110
4. Charles Leclerc               Ferrari                                 +39.669
5. George Russell               Mercedes                                 +46.788
6. Lando Norris                    McLaren                               +48.458
8. Oscar Piastri                    McLaren                             +56.082
9. Fernando Alonso            Aston Martin                            +1:14.887
10. Lance Stroll                   Aston Martin                       +1:33.216
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappen zsinórban nyolcadik győzelmét szerezte meg szombaton Bahreinben. A Red Bull fölénye vitathatatlan, s ezt Sergio Perez is bizonyította a második helyezésével. A dobogó harmadik fokára Carlos Sainz állhatott fel. A negyedik helyezett Sainz csapattársa, Charles Leclerc lett. Bejött a tesztelésen látható papírforma. A Ferrari és a Mercedes versenghet majd a lepattanó helyekért.

'Hihetetlen, a mai nap jobban ment a vártnál. Jó volt a tempónk,szuper élvezetes volt a vezetés. Nem volt gondunk semmivel. Jól indult az év, nem is indulhatott volna jobban.' - szögezte le a verseny győztes pilóta.

Bár nagyon jól indult a verseny a Mercedes első számú pilótájaként előlépő George Russell számára, mégsem tudta dobogós helyre célba vinni az Ezüst Nyilat. Russell és a jövőre a Ferrarihoz szerződő Hamilton is egy sor technikai hibával küszködött. Utóbbi csak a hetedik lett.

A szezonnyitó futamon mindenki lágy abroncsokon rajtolt és nem volt kieső,bár a verseny rajtját egy kisebb baleset zavarta meg. Lance Stroll Aston Martinja összeért Nico Hülkenberg autójával és előbbi kipörgött a pályáról, de folytatni tudta a versenyt. Hülkenbergnek e nélkül az incidens nélkül akár egy jobb helyezés is összejöhetett volna, ami pedig a Haasra nagyon ráfér.

Logan Sargeant is megállt egy rövid időre a négyes kanyarban, de aztán folytatta a körözést. Valtteri Bottas-szon a 2021-es monacói fiaskót követően megint egy kerékcsere és ismét egy hibás kerékanya fogott ki. Két éve nem tudta folytatni a versenyt, most viszont bár rengeteg időt vesztett, de végül vissza tudott állni a versenybe.

A McLarenek és az Aston Martinok értek még az első tíz közé. Előbbi jobban, utóbbi rosszabbul kezdett, mint tavaly ilyenkor. Lando Norris a Mercedes-szendvicsben ért célba a hatodik helyen. Oscar Piastri a nyolcadik lett. Az utolsó két pontszerzőként ért be Fernando Alonso és Lance Stroll.

Folytatás pihenő nélkül a jövő hétvégén (2024. március 9.) Szaúd-Arábiában, ismét rendhagyó módon szombaton. A Red Bullok tavaly az új szaúdi pályán is taroltak, így idén sem várható nagy változás az erő sorrendben.