Autós hírek: WRC, Akropolisz Rali: Rovanpera útban a vb cím felé

Kalle Rovanpera Finnországi visszaesését követően visszaült a nyeregbe és meg is nyerte a hétvégi Akropolisz Ralit. Ez volt a Toyota címvédő világbajnokának idei harmadik győzelme és mivel már csak három verseny van hátra, elég jó esélye van a címvédésre. A második helyen Rovanpera csapattársa, Elfyn Evans ért célba. A bronzérmes hely Dani Sordóé lett a Hyundaijal.
A nagy esőzések lezajlottak még a versenyt megelőzően Görögország középső részén. Igaz, helyenként hatalmas pocsolyákkal meg kellett küzdenie a résztvevőknek, de az itt szokásos forró időjárási körülményekre felkészülve álltak végül rajthoz.
Murván, száraz időben nem előnyös az első helyről rajtolni. Ez azonban nem fogott ki a versenygyőztes finn pilótán. Nagyon jó formában versenyzett a Toyota 22 éves ralisa, de győzelméhez az is hozzájárult, hogy korábban a ralit vezető két nagy név, Thierry Neuville (Hyundai) és a nyolcszoros világbajnok Sebastien Ogier (Toyota) kiestek a versenyből. Mindkét sztárpilóta a köves-sziklás utak kihívásain vérzett el. A Hyundai belga pilótájának autójának az első felfüggesztése szombat délután sérült meg, míg Ogier a 12. gyorsasági szakasz után állt meg. Nekicsapta autóját egy sziklának s emiatt meghibásodott az autójának a hátsó felfüggesztése.
Rovanpera egy könnyed vasárnapi vezetéssel biztosította be a győzelmét úgy, hogy még a Power Stage győzelmet és az azért járó bónuszpontokat is behúzta. Ezzel 33 pontra növelte előnyét az egyéni ponttáblán csapattársához, Evanshoz képest, aki úgy néz ki örök második marad a Toyotánál.
A walesi pilóta több, mint egy percet elvesztett szombaton autója túlmelegedése miatt, de nagy csatát követően Dani Sordóval, visszaverekedte magát a második helyre. Sordo így sem lehet bánatos, hiszen utoljára Kenyában ült versenyautóban még júniusban, s bár kevéssel vesztette el a második helyet, mégis ő lett a legjobb helyen végző Hyundai-pilóta, s az egyetlen, aki dobogóra is állhatott.
Ott Tanak erőre kapott a hétvégén. Az észt pilóta azonban kapott egy masszív 3 perc 40 másodperces büntetést, mivel a vízpumpa az autójában meghibásodott és emiatt késve indult pénteken. A fordos pilóta szerencséjére azonban innentől kezdve hibátlanul vezetett és bár nagy, négy perces lemaradást szedett össze, de ez is elegendő volt a negyedik helyezéshez.
Esapekka Lappi (Hyundai) lett az ötödik, akit Takamoto Katsuta követ a hatodik helyen. Ezután három WRC2-es pilóta következik. Andreas Mikkelsen, a WRC2 kategória győztese, Gus Greensmith és Yohan Rossel ért célba az első tízben. Az utolsó pontszerző helyezés Sebastien Ogier-é lett, aki kiesését követően újraindult és legalább egy pontot begyűjtött itt is.
Folytatás a hónap végén (2023. szeptember 28-október 1.) a dél-amerikai Chile Ralin, amelyet először és utoljára 2019-ben rendeztek meg. A koronavírus járvány miatt eddig nem tértek ide vissza a ralisok, de idén ismét elutaznak abba az országba, amely 2019-ben sorban 32. országként rendezhetett rali világbajnoki fordulót.