2023-as Forma-1-es Olasz Nagydíj eredménye
8. Lando Norris                    McLaren                          +45.449
9. Fernando Alonso            Aston Martin                          +46.294
10. Valtteri Bottas                Alfa Romeo                     +1:04.056
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappen a Tifosi hazájában is az első helyre vitte célba autóját, s ezzel rekordot írt zsinórban szerzett tizedik győzelmével. Sergio Perez lett a második a Monzában megrendezett Olasz Forma-1-es Nagydíjon, vasárnap. Báraz első hely nem sikerült hazai futamán, de Carlos Sainz révén a bronzérmes helyet így is megszerezte a Ferrari. A Red Bull is történelmet írt. A Forma-1 első csapata, amelynek sikerült zsinórban tizenöt győzelmet szereznie.

Az esős Spa és a változékony időjárású Zandvoort után várható volt, hogy nagyon kellemes, késő nyári időjárásban lesz része a Forma-1-nek Monzában, Olaszországban, a hétvégén. Ezúttal sem kellett csalódni a kellemesen meleg olaszországi időjárásban, ahogy a Tifosiban sem. Az örült Ferrari-rajongók szép számban képviseltették itt magukat, piroslott tőlük a lelátó. Az elmaradhatatlan szív formájú óriás zászlók is megjelentek a lelátókon, hogy a maranellói csapat ne feledje, bár nem hozza a várt eredményeket, de rajongói hűen kitartanak mellette. Ezt a kitartást egy szombati rajtelsőséggel és egy vasárnapi harmadik és negyedik hellyel köszönte meg a Ferrari két pilótája.

Nem indult a futam zökkenőmentesen. Juki Cunoda már a felvezető körben félreállt füstöt eregető autójával, így egy kis késéssel indult el az 53 körös Olasz Nagydíj. A japán pilótán kívül egyébként még Esteban Ocon nem tudta befejezni a versenyt.

Nagy csata zajlott a Királyi Park napsütötte aszfaltján a Ferrari pilótái között a verseny végén. Mindkét pilóta hazai dobogós helyre hajtott, s végül ez a dicsőség Carlos Sainznek jutott, aki így idei első dobogós helyezését szerezte meg. A maranellóiak autói az egész hétvége során remek formában voltak, a verseny előtt még az is benne volt a pakliban, hogy ők nyernek. Carlos Sainz indulhatott az első rajtkockából, de a 15. körben végül a címvédő világbajnok kielőzte a spanyolt, s később, kisebb csatát követően a 46. körben Sergio Perez is.

Meglepően sok csata zajlott a pályán, emiatt az élen hajtó Max Verstappen nyugodtan vezethetett, nem zavarták a többiek a köreit. Sergio Perez viszont nem tétlenkedett, sok akciót láthattunk tőle a futam során és végül meg is lett az eredménye, Belgium után újra dobogóra állhatott.

Bár a Mercedes a konstruktőri ponttábla második helyén áll, pilótái csak azötödik és hatodik helyet szerezték meg. Russell ezúttal Hamilton előtt ért célba.

Alexander Albon újfent remekelt, a táj pilóta egyre jobb és jobb formáját mutatja. A konstruktőri ponttábla hetedik helyén álló csapat autóját a hetedik helyre hozta célba. Kevésbé tapasztalt csapattársa, Logan Sergeant-nek csak a 13. hely jutott.

Az első tizet három váratlan név zárja: Lando Norris, Fernando Alonso és Valtteri Bottas. Norristól és Alonsótól sokkal jobb helyezést várhattunk volna, jogosan. Valtteri Bottas közben egy pontot szerzett a mezőny egyik leggyengébb autójával.

Ezzel véget ért a 2023-as Forma-1-es szezon európai része. A cirkusz tovább vándorol más kontinensekre, először Ázsiába. Folytatás két hét múlva (2023. szeptember 17.) a mindenki által nagyon kedvelt Szingapúrban.