Autós hírek: F1-es Holland Nagydíj: Maxtól maximumot várnak otthon is

Autóhifi Autosport Bemutató Érdekes Formula 1 Haszonjármû Környezetvédelem Menetpróba, teszt Motorkerékpár Rally Rendezvény/kiállítás Rendõrségi hírek Rövid hírek Technika Traffipax-hírek Tuning Útinfó Vissza

Hosszú nyári szünetet követően érkezik meg a Forma-1-es cirkusz Hollandiába.
A zandvoorti versennyel nyílik ugyanis a Forma-1-es versenyszezon második
része augusztus utolsó hétvégéjén. A pálya két évvel ezelőtti debütálását
követően kiderült, hogy a tengerparti homokos buckákon két nagyobb
dőlésszögű pályát kialakítva figyelemfelkeltő versenyt lehet hozni a
Forma-1-es versenynaptárba. Max Verstappen narancs hadserege egy újabb
győzelmet várva telíti majd meg a lelátókat.
'A nyári szünet nagyon jó volt, sok időm volt a barátokkal lazítani.
Izgatottan várom a szezon második felét, ami nem is indulhatna jobb helyen,
mint Hollandiában.' - szögezte le a címvédő világbajnok.
istálló, egy szakember pedig csapatot váltott. A pilótakeringő még nem
indult be igazán, Lewis Hamilton sem írta még alá a szerződéshosszabbítását.
a Spa-i győzelmét követően. A második helyen George Russell ért célba a
Mercedes volánja mögött. A bronzérmes helyre Charles Leclerc állhatott fel.
A Red Bull holland pilótája idei zsinórban kilencedik győzelmére hajt a
hétvégén. Jelentős, 125 pontos előnye van az egyéni ponttáblán
csapattársával, Sergio Perezzel szemben. Ha ezen a győztes úton halad
tovább, várhatóan még a szezon vége előtt, úgy a Japán Nagydíj magasságában
megszerezheti harmadik világbajnoki címét.
Silverstone-hoz hasonlóan korábban, már 1948-ban megnyitották a háború után
az autósportok iránt felélénkült európai lelkesedés nyomán.
A nyomvonal eredetileg Zandvoort homokos dűnei között elterülő állandó
versenypálya és néhány közút keverékéből tevődött össze. A Holland Autóklub
később felkért egy Le Mans-i győztes pilótát, Sammy Davist, hogy segítse
megalkotni a 4,2 km hosszú versenypályát.
Két döntött kanyarja - egy 18 és egy 19 fokos - különlegesnek számít az
európai versenypályák között, szeretik is ezt a kihívást a Forma-1-es
pilóták.
1985-ig több-kevesebb kihagyással rendeztek itt Forma-1-es futamokat,
összesen 30-at. 2020-ban tért volna vissza Hollandiába a Forma-1, de
ahelyett 2021-ben debütált ismét a Forma-1-es versenynaptárban.
A 72-körös Holland Nagydíj augusztus 27.-én helyi idő szerint 15 órakor
veszi kezdetét. A pálya hossza: 4,259 km, a teljes versenytáv 306,587 km. A
körrekordot Lewis Hamilton tartja. A brit pilóta ideje 1 perc 11,097
másodperc volt 2021-ben.
2022-ben a Holland Nagydíjat Max Verstappen (Red Bull) nyerte meg. A holland
pilóta ideje 1:36:42.773 volt. A második helyen George Russell ért célba. A
bronzérmes helyre a Ferrari pilótája, Charles Leclerc állhatott fel.

Hosszú nyári szünetet követően érkezik meg a Forma-1-es cirkusz Hollandiába. A zandvoorti versennyel nyílik ugyanis a Forma-1-es verseny szezon második része augusztus utolsó hétvégéjén. A pálya két évvel ezelőtti debütálását követően kiderült, hogy a tengerparti homokos buckákon két nagyobb dőlésszögű pályát kialakítva figyelemfelkeltő versenyt lehet hozni a Forma-1-es versenynaptárba. Max Verstappen narancs hadserege egy újabb győzelmet várva telíti majd meg a lelátókat.

'A nyári szünet nagyon jó volt, sok időm volt a barátokkal lazítani. Izgatottan várom a szezon második felét, ami nem is indulhatna jobb helyen, mint Hollandiában.' - szögezte le a címvédő világbajnok.

Max Verstappen eredményei és népszerűsége okán jogosultsága van egy Forma-1-es Holland Nagydíjnak a verseny naptárban, ez nem kérdés. A címvédő pilóta ráadásul idén is az egyéni ponttábla élén kimagaslóan nagy különbséggel érkezik meg hazai futamára, amelyen eddig csak ő győzedelmeskedett és idén is ő a favorit. A hollandok mindenesetre biztosra mentek, azok után, hogy a Hungaroringen és Spában is eltört egy trófea, jól becsomagolták a győztes trófeát, hogy Verstappen legalább a hazai trófeáját egyben vihesse haza.

A nyári szünetben jön el általában az ideje a pilótakeringők időszakának, de ez idén másként volt. A Hungaroringen Nyck de Vries helyén már Daniel Ricciardo került bevetésre az Alpha Taurinál. Belgiumban pedig az Alpine robbantott. Laurent Rossi menesztése után újabb két vezetőtől vált meg az istálló, egy szakember pedig csapatot váltott. A pilóta keringő még nemindult be igazán, Lewis Hamilton sem írta még alá a szerződés hosszabbítását.

A nyári szünet előtti utolsó futamon, Belgiumban, a kilátogatók és a szervezők nagy örömére az esőzések nem okoztak olyan káoszos időjárást mint 2021-ben. A hűvös és kiszámíthatatlan időjárás nehezítette ugyan a csapatok dolgát, de szerencsére az eső ezúttal nem szólt bele komolyabban a verseny végkimenetelébe. Hollandiában mérsékelten meleg és esős idő várható a hétvégére.

2022-ben Max Verstappen nem okozott csalódást az érte kilátogató hatalmas néző tömegnek Zandvoortban. A helyi hős ugyanis a hazai győzelmét is behúztaa Spa-i győzelmét követően. A második helyen George Russell ért célba a Mercedes volánja mögött. A bronzérmes helyre Charles Leclerc állhatott fel.

A Red Bull holland pilótája idei zsinórban kilencedik győzelmére hajt a hétvégén. Jelentős, 125 pontos előnye van az egyéni ponttáblán csapattársával, Sergio Perezzel szemben. Ha ezen a győztes úton halad tovább, várhatóan még a szezon vége előtt, úgy a Japán Nagydíj magasságában megszerezheti harmadik világbajnoki címét.

Rengetegen fognak kilátogatni a zandvoorti versenypályára is, ott is kitehetik majd a megtelt táblát. A holland rajongók narancsba öltöztetik a lelátókat, majd az ez utáni Olasz Nagydíjon a Tifositól fognak piros baborulni a lelátók. Az európai rajongók számára még ez a két hétvége áll rendelkezésre, ha nem akarnak nagyon messze utazni a futamok kedvéért. Az Olasz Nagydíjjal ugyanis szeptember közepén véget ér majd a versenyszezon európai része.

1952-ben rendeztek először Holland Nagydíjat, de a zandvoorti pályát Silverstone-hoz hasonlóan korábban, már 1948-ban megnyitották a háború után az autósportok iránt felélénkült európai lelkesedés nyomán.

A nyomvonal eredetileg Zandvoort homokos dűnei között elterülő állandó versenypálya és néhány közút keverékéből tevődött össze. A Holland Autóklub később felkért egy Le Mans-i győztes pilótát, Sammy Davist, hogy segítse megalkotni a 4,2 km hosszú versenypályát.

Két döntött kanyarja - egy 18 és egy 19 fokos - különlegesnek számít az európai versenypályák között, szeretik is ezt a kihívást a Forma-1-es pilóták.

1985-ig több-kevesebb kihagyással rendeztek itt Forma-1-es futamokat, összesen 30-at. 2020-ban tért volna vissza Hollandiába a Forma-1, de ahelyett 2021-ben debütált ismét a Forma-1-es versenynaptárban.

A 72-körös Holland Nagydíj augusztus 27.-én helyi idő szerint 15 órakor veszi kezdetét. A pálya hossza: 4,259 km, a teljes versenytáv 306,587 km. A körrekordot Lewis Hamilton tartja. A brit pilóta ideje 1 perc 11,097 másodperc volt 2021-ben.

2022-ben a Holland Nagydíjat Max Verstappen (Red Bull) nyerte meg. A holland pilóta ideje 1:36:42.773 volt. A második helyen George Russell ért célba. A bronzérmes helyre a Ferrari pilótája, Charles Leclerc állhatott fel.