Autós hírek: F1-es Olasz Nagydíj, Monza: Verstappen a Ferrari otthonában is nyert!

Max Verstappen és a Red Bull Monzában is az első helyen ért célba. A sárgába öltözött Ferrarinak nem volt válasza hazai pályáján sem a Red Bull dominanciájára. Charles Leclerc vigasztalhatatlanul vette tudomásul a biztonsági autó mögött, hogy kénytelen a második hellyel beérni. A bronzérmes helyen George Russell ért célba a Mercedes volánja mögött.
„Nagyszerű versenyünk volt, mi voltunk a leggyorsabbak minden téren és az abroncskopást nagyszerűen menedzseltük. Nagyon jól ment az autó, a végén csak kontrollálni kellett a távolságot és a legvégén a biztonsági autó jött ki. Sajnos nem volt újraindítás, de összességében nagyon jó napunk volt.” – szögezte le a versenygyőztes holland.
Ragyogó napsütésben, forró, nyári időjárási körülmények között zajlott a 2022-es szezon utolsó európai versenye, Olaszországban. A rengeteg büntetés miatt nagyon furcsán alakult a rajtrács, s hiába indult a hetedik helyről a címvédő világbajnok, gyorsan az élre állt. Az első helyről rajtoló Leclerc-t is megelőzte és megnyerte ezt a futamot is. Daniel Ricciardo esett ki utoljára, s mivel elég későn állt meg a pálya szélén és elég rossz helyen, ezért nem lehetett újraindítani a versenyt és végül a biztonsági autó mögött, komoly harc nélkül ért véget a futam.
Verstappen megállíthatatlanul közelít második egyéni világbajnoki címe felé. Zsinórban ötödik győzelmét gyűjtötte be a holland a taljánok földjén. Ezzel a győzelemmel 116 pontos előnyre tett szert a második helyezett Charles Leclerc-hez képest, ami azt jelenti, hogy akár a következő futamon, Szingapúrban az övé lehet a győztes korona, de még valószínűbb, hogy az azt követően versenyen, Japánban.
A Nap Versenyzője, a vakbélgyulladással operált Alex Albon helyére beugró Nyck de Vries lett, aki debütáló versenyén a Williams volánja mögött két pontot szerzett. Ezután a sikeres bemutatkozás után nagyon furcsa lenne, ha a holland pilóta ülés nélkül maradna a Forma-1-ben.
A versenyből négyen estek ki, mind a négyen autójuk technikai meghibásodása miatt. Az Aston Martinnak nem igazán ment a versenyzés ezen a hétvégén, s ez a futamon csúcsosodott ki, amikor is mindkét autója kénytelen volt feladni a versenyt. Rajtuk kívül még Fernando Alonso és a verseny végén Daniel Ricciardo állt ki.
Rengetegen kilátogattak a Sebesség Templomába is, itt is kitették a megtelt táblát. Az olasz rajongók pirosba (és néhol az ünnepi sárgába) öltöztették a lelátókat, de sajnos nem láthatták ferraris hőseik valamelyikét nyerni. Leclerc azért ünnepelhetett a dobogón és ezzel emelhette a Ferrari évforduló fényét.
Folytatás három hét múlva (2022. október 2.) azon a Szingapúri Nagydíjon, ahová a koronavírus járvány miatt 2019 óta nem látogatott el a Forma-1-es mezőny.
2022-es Forma-1-es Olasz Nagydíj eredménye
1. Max Verstappen             Red Bull                                1:20:27.511
2. Charles Leclerc               Ferrari                                    + 2.446
3. George Russell               Mercedes                              + 3.405
4. Carlos Sainz                    Ferrari                                    + 5.061
5. Lewis Hamilton               Mercedes                              + 5.380
6. Sergio Perez                    Red Bull                                + 6.091
7. Lando Norris                    McLaren                                + 6.207
8. Pierre Gasly                     AlphaTauri                           + 6.396
9. Nyck de Vries                  Williams                                + 7.122
Forrás: facebook.com/amberprkft/

„Nagyszerű versenyünk volt, mi voltunk a leggyorsabbak minden téren és az abroncs kopást nagyszerűen menedzseltük. Nagyon jól ment az autó, a végén csak kontrollálni kellett a távolságot és a legvégén a biztonsági autó jött ki. Sajnos nem volt újraindítás, de összességében nagyon jó napunk volt.” – szögezte le a verseny győztes holland.