Autós hírek: F1-es Szaúd-Arábiai Nagydíj:Verstappen sziklaszilárdan vezetett és nyert

ezek a pilóták, hogy ilyen komoly terheléseket kibírnak elég meleg időjárási
körülmények között és esti vezetés mellett.
nyolcadik lett. Norris bár jól látható módon bemozdult a rajtnál, végül nem
kapott időbüntetést, ennek is köszönhette helyezését az első tízben.
Fernando Alonso ismét pontot szerzett az Aston Martinnal. Csapattársa, Lance
Stroll kiesett még a verseny elején, amikor is nekicsapta autóját a falnak.
helyre vitte célba az Ezüst Nyilát. Az első tizet Nico Hülkenberg zárja a
Haas-szal. A német veterán értékes pontot gyűjtött az amerikai csapatnak.
Alexander Albon és Kevin Magnussen tudott még ugyanabban a körben célba
érni, mint az első tíz helyezett, a többiek körhátrányban futottak célba.
Folytatás két hét múlva (2024. március 24.) a sokáig szezonnyitóként
funkcionáló Ausztrál Nagydíjon, ismét a szokásos vasárnapi időpontban.
2023-ban egy viszonylag nyugodt kezdet után káoszos véget ért az Albert
Parkban rendezett Ausztrál Nagydíj. Max Verstappen egy igencsak emlékezetes
futamon szerezte meg első ausztrál győzelmét. A hollandot Lewis Hamilton
követte másodikként. A bronzérmes helyen Fernando Alonso ért célba. Nem kell
nagy jósnak lenni ahhoz, hogy azt mondjuk, hamarosan a holland második
ausztráliai győzelmét ünnepelheti pezsgővel a melbourne-i dobogón.
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappen zsinórban kilencedik, összességében az 56. győzelmét szerezte meg szombaton Dzsiddában. A csapatban folyó puccs kísérlet ellenére kitűnően működik a Red Bull. Miközben a címvédő világbajnok elsőként ért célba, biztos vezetéssel követte csapattársát a célba Sergio Perez a második helyen. A dobogóra Charles Leclerc állhatott fel a Ferrarival és elvitte a leggyorsabb körért járó egy pontot is. A maranellói csapat eddig a második erő a mezőnyben.

'Összességében ez egy fantasztikus hétvége volt az egész csapat, a magam és az autó számára. Kitűnően éreztem magam.' - szögezte le a verseny győztes. 'A szezon elején, az óramutató járásával ellentétesen, egy csomó G terhelésnek voltunk kitéve az egyik legmegerőltetőbb pályán.' - nyilatkozta a nyaki terhelést érintő kérdésre Verstappen. Itt látszik, hogy mennyire edzettek ezek a pilóták, hogy ilyen komoly terheléseket kibírnak elég meleg időjárási körülmények között és esti vezetés mellett.

Carlos Sainz vakbélműtétje miatt nem tudott részt venni a szezon második futamán. A spanyolt megműtötték és meg is jelent a helyszínen szombaton, de helyét a fiatal Oliver Bearman vette át, aki helyt állt a futamon. A 18 éves brit a hetedik, pontszerző helyre vitte célba a Ferrarit élete első Forma-1-es versenyén ezen a nehéz utcai pályán. A 'Nap Versenyzője' címet is ő vihette haza. A 11. helyről indulva lett hetedik. Nem is rossz bemutatkozás a beugró pilótától.

A McLaren elégedett lehet. Oscar Piastri a negyedik, Lando Norris pedig nyolcadik lett. Norris bár jól látható módon bemozdult a rajtnál, végül nem kapott időbüntetést, ennek is köszönhette helyezését az első tízben.Fernando Alonso ismét pontot szerzett az Aston Martinnal. Csapattársa, Lance Stroll kiesett még a verseny elején, amikor is nekicsapta autóját a falnak. Rajta kívül még Pierre Gasly nem ért célba. Az Alpine pilótája autójának sebességváltója meghibásodása miatt a rajtnál kiállni kényszerült. Nem lehetett sokkal boldogabb Esteban Ocon sem, aki lassú Alpine-jából igyekezett kihozni a legtöbbet, s végül 13. lett. Remélhetőleg nem túl babonás a francia pilóta.

George Russell ezúttal is előkelőbb helyezést ért el, mint jövőre távozó csapattársa, Lewis Hamilton. Előbbi a hatodik, utóbbi pedig a kilencedik helyre vitte célba az Ezüst Nyilát. Az első tizet Nico Hülkenberg zárja a Haas-szal. A német veterán értékes pontot gyűjtött az amerikai csapatnak. Alexander Albon és Kevin Magnussen tudott még ugyanabban a körben célba érni, mint az első tíz helyezett, a többiek körhátrányban futottak célba.

A verseny abszolút csalódása ezúttal a Kick Sauber vagy Stake F1 néven futócsapat volt. Zhou hasonló fiaskót élt át egyik kerékcseréje során, mint Bottas múlt szombaton. Valtteri Bottas és Guanyu Zhou a 17. és 18. helyen futottak célba neonzöld-fekete autójukkal. A Red Bull fiókcsapata az RB szintén nem remekelt. Juki Cunoda ért célba jobb helyen. A japán a 14. lett, míg ausztrál csapattársa, Daniel Ricciardo erőfeszítései csak a 16. helyre voltak elegendőek.

Folytatás két hét múlva (2024. március 24.) a sokáig szezonnyitóként funkcionáló Ausztrál Nagydíjon, ismét a szokásos vasárnapi időpontban. 2023-ban egy viszonylag nyugodt kezdet után káoszos véget ért az Albert Parkban rendezett Ausztrál Nagydíj. Max Verstappen egy igencsak emlékezetes futamon szerezte meg első ausztrál győzelmét. A hollandot Lewis Hamilton követte másodikként. A bronzérmes helyen Fernando Alonso ért célba. Nem kell nagy jósnak lenni ahhoz, hogy azt mondjuk, hamarosan a holland második ausztráliai győzelmét ünnepelheti pezsgővel a melbourne-i dobogón.