Autós hírek: Mexikó rali: Loeb elsõ idei gyõzelme

Autóhifi Autosport Bemutató Érdekes Formula 1 Haszonjármû Környezetvédelem Menetpróba, teszt Motorkerékpár Rally Rendezvény/kiállítás Rendõrségi hírek Rövid hírek Technika Traffipax-hírek Tuning Útinfó Vissza

Ezzel a francia pilóta átvette az elsõ helyet az egyéni ponttáblán 5 pontnyi elõnnyel Marcus Grönholmmal szemben. Petter Solbergnek nem sikerült megismételnie tavalyi gyõzelmét, de a második hellyel így is elsõ pontjait szerezte idén. A bronzérmes helyen Manfred Stohl ért célba, így elsõ idei dobogós helyezését gyûjthette be az észak-amerikai versenyen. Nagy harc folyt az elsõ helyért Loeb és a norvég Solberg között. Sebastien Loeb gyõzelmét végül is három fázisban érte el. A pénteki elsõ napon a francia pilóta tisztára söpörte az utat Petter Solberg és a mezõny többi része elõtt, így ezen a napon a tavalyi gyõztes subarus gyõzedelmeskedett. A dolgok azonban megváltoztak a második napon. Loeb próbálta behozni lemaradását, s csökkenteni a különbséget közte és a harcias Solberg között. Szombat este tudott elõször lélegzethez jutni a francia pilóta, hiszen másnap már csak arra kellett koncentrálnia, hogy megõrizze vezetõ helyét. Szombaton Petter Solberg abroncsai nagyon elhasználódtak, ráadásul autójának kormány rásegítése is meghibásodott. Így sok idõt vesztett és nem tudta utolérni riválisát a verseny finiséig. „Elõször is ez volt az elsõ gyõzelem, amely örömét megoszthatom a Kronos csapattal. Ráadásul egy olyan ralin gyõzedelmeskedtem, amely a múltban nem volt túl kedves hozzám…A szoros harc teszi igazán édessé a gyõzelmet, s emellett mindkét bajnokság csúcsára kerültünk!” – nyilatkozta lelkesen Loeb.Solbergnek nem igazán sikerült túl jól idáig az idei szereplése, de a mostani második hely egy kicsit javíthat a csapat morálján. „Általánosságban véve a rali maga jól sikerült, annak ellenére, hogy nem túl jól éreztem magam. Valójában jobban sikerült, mint vártam.” – szögezte le a subarus. Daniel Sordoé lett a negyedik hely úgy, hogy majd hét perc elõnnyel ért célba az ötödik Henning Solberg elõtt (Peugeot 307 WRC), aki nagyon óvatosan vette az utolsó napot, hogy megõrizze helyét. Gareth Machale lett a hatodik, annak ellenére, hogy elmondása szerint az elsõ, megerõltetõ napon úgy vezetett akár egy nagymama. Õt Chris Atkinson (7.) és Marcus Grönholm (8.) követi az utolsó pontszerzõ helyeken. A következõ világbajnoki ralira három hetet kell várnunk, hiszen 2006. március 24-26. között kerül megrendezésre a Katalán Rali, idén nem õsszel, hanem tavasszal.