Autós hírek: F1 Mexikóvárosi Nagydíj: Verstappen a csúcson, Perez a mélyben

Autóhifi Autosport Bemutató Érdekes Formula 1 Haszonjármû Környezetvédelem Menetpróba, teszt Motorkerékpár Rally Rendezvény/kiállítás Rendõrségi hírek Rövid hírek Technika Traffipax-hírek Tuning Útinfó Vissza

Max Verstappent Mexikóvárosban sem tudta letaszítani senki a dobogó felső
fokáról. Bár az időmérő edzésen nem sikerült elcsípnie az első rajtkockát, a
rajtot követően szinte azonnal átvette az első helyet az élről rajtoló
Charles Leclerc-től és már ott is maradt és begyűjtötte idei 16. győzelmét.
Lewis Hamilton és Charles Leclerc állhatott még a dobogóra, ami kárpótolta
őket az előző futamról történő kizárásért.
'Hihetetlen volt, sajnos Checo az első körben kiesett, de a tömeg ott maradt
és csodálatos volt.' - szögezte le a versenygyőztes pilóta. 'Az igazat
megvallva nagyszerű szezonunk van. Az autó tempója ismét tökéletes volt.
Próbáltunk a többiektől eltérő stratégián versenyezni, de sajnos a piros
zászló miatt nem tudtuk megmutatni. A kemény abroncsok a végén így is nagyon
erősek voltak.' - tette hozzá a háromszoros világbajnok holland.
kanyarnál kanyarodás közben felöklelte a tőle balra haladó Perez autóját,
amely annyira megsérült, hogy fel kellett adnia a versenyt.
Miközben Perez a pokolra jutott, Verstappen a mennybe ment. Az első
kanyarban mindjárt az élre került és a verseny közepi leállás és az azt
követő ismételt rajt utánra is át tudta menekíteni formáját és a hosszúra
nyúlt versenyen végül behúzta az első helyet.
a formát. Charles Leclerc végül egy harmadik helyre tudta váltani
rajtelsőségét. Csapattársa, Carlos Sainz pedig a negyedik lett.
A McLaren sem hasított a tőle várt módon. Lando Norris a kezdeti visszaesést
követően végül az ötödik helyen ért célba George Russell és a negyedik
helyről rajtoló és a hétvégén már-már régi formáját mutató Daniel Ricciardo
előtt.
Oscar Piastri és Juki Cunoda nagyot csatázott a hetedik helyért, de végül
összekoccantak a 48. körben. Az AlphaTauri pilótája visszaesett a mezőnyben.
S ez a mozzanat is segítette Norrist abban, hogy előkelőbb helyezést
szerezzen. Piastri ugyanis csapatutasításra elengedte Norrist, aki ezután
megelőzte Ricciardót és Russellt és begyűjtötte az ötödik helyet.
Bár a koccanástól sérült az autója, Piastri így is beért az első tíz közé. A
fiatal ausztrál a nyolcadik helyezést szerezte meg. Az első tizet Alexander
Albon és Esteban Ocon zárja.
A Williams ezúttal is elégedett lehetett a versenyen szerzett eredményével.
Bár újonca, Logan Sargeant kiesett, Alex Albon viszont a pontszerző,
kilencedik helyen ért célba autójával.
Az Aston Martin folytatja gyenge formáját. Mindkét autója kiesett. Fernando
Alonsónak Texas után zsinórban másodszorra kellett kiállnia.
Folytatás a jövő hétvégén (2023. november 5.) a triple header utolsó
állomásán, a Sao Paulói Nagydíjon, Brazíliában.
2023-as Forma-1-es Mexikóvárosi Nagydíj eredménye
1. Max Verstappen             Red Bull                              +2:02.30.814
2. Lewis Hamilton               Mercedes                                 +13.875
3. Charles Leclerc               Ferrari                                 +23.124
4. Carlos Sainz                    Ferrari                               +27.154
5. Lando Norris                    McLaren                               +33.266
6. George Russell               Mercedes                                 +41.020
7. Daniel Ricciardo             AlphaTauri                               +41.570
8. Oscar Piastri                    McLaren                              +43.104
9. Alexander Albon             Williams                                  +48.573
10. Esteban Ocon               Alpine                                   +1:02.879
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappent Mexikóvárosban sem tudta letaszítani senki a dobogó felső fokáról. Bár az időmérő edzésen nem sikerült elcsípnie az első rajtkockát, arajtot követően szinte azonnal átvette az első helyet az élről rajtoló Charles Leclerc-től és már ott is maradt és begyűjtötte idei 16. győzelmét.Lewis Hamilton és Charles Leclerc állhatott még a dobogóra, ami kárpótolta őket az előző futamról történő kizárásért.

'Hihetetlen volt, sajnos Checo az első körben kiesett, de a tömeg ott maradt és csodálatos volt.' - szögezte le a verseny győztes pilóta. 'Az igazat megvallva nagyszerű szezonunk van. Az autó tempója ismét tökéletes volt. Próbáltunk a többiektől eltérő stratégián versenyezni, de sajnos a piros zászló miatt nem tudtuk megmutatni. A kemény abroncsok a végén így is nagyon erősek voltak.' - tette hozzá a háromszoros világbajnok holland.

A Mexikóvárosi Nagydíj hétvégéje felfokozott hangulatban telt, hiszen a helyi hős, Sergio Perez nem igazán jó formában versenyez a szezon második felében, s hazai rajongói a kedvencüket emiatt ért támadásokat egy kissé zokon vették. Így testőrökre is szüksége volt a pilótáknak a hétvégén. A rajongók számára ráadásul nem olyan kimenetelű lett a verseny sem, ahogy szerették volna, hiszen kedvencük már az első kanyarban távozott a mezőnyből.

A rajt simán zajlott a 71 körös Mexikóvárosi Nagydíjon, s a Red Bullok megmutatták erőfölényüket ezen a magaslati versenypályán. Az élről rajtoló Charles Leclerc hamarosan Red Bull-szendvicsben találta magát és az első kanyarnál kanyarodás közben felöklelte a tőle balra haladó Perez autóját,amely annyira megsérült, hogy fel kellett adnia a versenyt.

Miközben Perez a pokolra jutott, Verstappen a mennybe ment. Az első kanyarban mindjárt az élre került és a verseny közepi leállás és az azt követő ismételt rajt utánra is át tudta menekíteni formáját és a hosszúra nyúlt versenyen végül behúzta az első helyet.

S hogy miért kellett megállítani a versenyt? A Haas dán versenyzője, Kevin Magnussen miatt, aki rendesen összetörte az autóját féltávnál. Annyira szétszóródtak az autó darabjai, hogy meg kellett állítani a futamot és kivárni a pálya rendbetételét.

A Ferrarik nagy meglepetést okoztak az időmérő edzésen elért kitűnő teljesítményükkel, de várható volt, hogy a verseny során már nem hozzák ezt a formát. Charles Leclerc végül egy harmadik helyre tudta váltani rajtelsőségét. Csapattársa, Carlos Sainz pedig a negyedik lett.

A McLaren sem hasított a tőle várt módon. Lando Norris a kezdeti visszaesést követően végül az ötödik helyen ért célba George Russell és a negyedik helyről rajtoló és a hétvégén már-már régi formáját mutató Daniel Ricciardo előtt.

Oscar Piastri és Juki Cunoda nagyot csatázott a hetedik helyért, de végül összekoccantak a 48. körben. Az AlphaTauri pilótája visszaesett a mezőnyben. S ez a mozzanat is segítette Norrist abban, hogy előkelőbb helyezést szerezzen. Piastri ugyanis csapatutasításra elengedte Norrist, aki ezután megelőzte Ricciardót és Russellt és begyűjtötte az ötödik helyet.

Bár a koccanástól sérült az autója, Piastri így is beért az első tíz közé. A fiatal ausztrál a nyolcadik helyezést szerezte meg. Az első tizet Alexander Albon és Esteban Ocon zárja.

A Williams ezúttal is elégedett lehetett a versenyen szerzett eredményével. Bár újonca, Logan Sargeant kiesett, Alex Albon viszont a pontszerző, kilencedik helyen ért célba autójával.

Az Aston Martin folytatja gyenge formáját. Mindkét autója kiesett. Fernando Alonsónak Texas után zsinórban másodszorra kellett kiállnia.

Folytatás a jövő hétvégén (2023. november 5.) a triple header utolsóállomásán, a Sao Paulói Nagydíjon, Brazíliában.