2023-as Forma-1-es Osztrák Nagydíj eredménye
8. George Russell               Mercedes                           +48.403
9. Pierre Gasly                     Alpine                         +57.667
10. Lance Stroll                   Aston Martin                    +59.043
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappen folytatta menetelését, ezúttal a Red Bull Ringen. Simán nyerte a 71 körös Osztrák Forma-1-es Nagydíjat vasárnap, miközben csapattársa, Sergio Perez ismét formába lendült és a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A Red Bull szendvicsben ért célba másodikként Charles Leclerc, így az Azerbajdzsáni Nagydíj óta ismét dobogóra állhatott a monacói pilóta. Fernando Alonsónak ezúttal nem jutott hely az első három között. A spanyol a hatodik helyre gurult célba az Aston Martinnal.

'A legfontosabb számomra az első kör volt, ahol az élen akartam maradni, mert ezután már a saját versenyemet futhattam. A biztonsági autós fázisban nem mentem ki a bokszba és a normál stratégiánkat követtem, s ez be is jött. Az abroncsok gyorsan koptak itt, de a bokszbeállások tökéletesek voltak, így tökéletes napunk volt, nagyon élveztem.' - szögezte le a verseny győztes holland pilóta.

Különleges hétvége volt ez a mostani, hiszen ez volt az idei szezon második sprint hétvégéje. A vasárnapi verseny időmérő edzését pénteken tartották, így a szombat teljes egészében a sprint jegyében zajlott. A 2023-as év második sprint győzelmét Max Verstappen szerezte meg. Őt a hétvégén gyengélkedő Sergio Perez követte, s a harmadik helyen Carlos Sainz ért célba.

A hétvégére jósolt eső végül csak szombaton keserítette meg a pilóták dolgát. Vasárnapra tiszta, napos időben rendezték meg a főfutamot, amelyet a büntetések futamának is nevezhetnénk, olyan sok büntetést osztottak ki a hétvége során főként pálya elhagyásért a versenyfelügyelők.

Nagyon bosszantó lehet a mezőny többi része számára Max Verstappen dominanciája. Jelenleg 81 pontos az előnye az egyéni ponttábla élén a második helyezett Sergio Perezhez képest. Olyan kényelmesen vezetett az élen, hogy még egy utolsó kerékcserét is be tudtak nála iktatni, amivel a leggyorsabb körért járó egy pontot is elvitte. Bebiztosítja magát a hollanda szezon hátralévő részére, de egyelőre úgy néz ki, hogy nem lesz rászüksége. A kérdés, hogy lesz-e más is, aki meg tudja őt és a Red Bullt közelíteni, vagy az egész évben a holland és osztrák himnuszt hallgathatjuka versenyek végén.

A Ferrari összeszedte magát a hétvégére, s azután, hogy a sprint verseny dobogóján is képviseltette magát, a főfutamon is behúzta a második helyet Charles Leclerc révén. Carlos Sainz sprintfutamos dobogós helyét fejelte mega főfutam negyedik helyezésével. Egyre jobban kezdik érezni a pilóták az autót. Nem lehet véletlen, hogy a Ferrari elnöke, John Elkan személyesen is részt vett a futamon és ezzel a csapat sikerességének szemtanúja lehetett.

Lando Norris, 'A Nap Versenyzője' ért célba ötödikként, akit Fernando Alonso követett a hatodik helyen. A spanyol természetesen nem volt elégedett ezzel a helyezéssel, de az Aston Martinnak nem jött be ez a hétvége, s ezt előre is tudták. A két pilóta így is pontszerző helyen ért célba. Lance Stroll az utolsó pontot szerezte meg a tizedik helyezésért.

A Mercedes meglepő módon alulteljesített Ausztriában. Lewis Hamilton és George Russell csak a hetedik és nyolcadik helyet tudta megszerezni, így biztosan azon lesznek a jövő hétvégi Brit Nagydíjon, hogy hazai pályán visszavágjanak.

Ausztria nagyon kedvelt helyszín a versenynaptárban. Nem csoda, hogy 2030-ig meghosszabbította a Liberty Media a szerződését a Forma-1-es verseny promótereivel. Így még egy jó ideig versenyeznek majd itt a Forma-1-esek.

Folytatás egy hét múlva (2023. július 8.) Silverstone-ban, a Brit Nagydíjon.Emlékezetesre sikerült az autósportok hazájában rendezett futam 2022-ben. Egy hatalmas, rajt utáni baleset, tüntetők, majd késhegyre menő csaták voltak egy futam alatt. Carlos Sainz szombati első pole pozícióját követőenelső Forma-1-es versenygyőzelmét is begyűjtötte Silverstone-ban. A második helyen Sergio Perez ért célba. Lewis Hamilton állhatott a bronzérmes helyrehazai közönsége előtt. Max Verstappen csak a hetedik lett.