Autós hírek: Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps: A Verstappen-henger Belgiumban is tarolt

Autóhifi Autosport Bemutató Érdekes Formula 1 Haszonjármû Környezetvédelem Menetpróba, teszt Motorkerékpár Rally Rendezvény/kiállítás Rendõrségi hírek Rövid hírek Technika Traffipax-hírek Tuning Útinfó Vissza

elektromos meghibásodást észleltek az autóján. Az utolsó pontszerző helyen
Alex Albon ért célba a Williams volánja mögött.
33. születésnapját ünneplő Valtteri Bottas. A finn számára ezzel úgy
folytatódott a szezon, ahogy a nyári szünet kezdődött. Kieséssel.
Rengetegen kilátogattak a Spa-Francorchamps versenypályára is, itt is
kitették a megtelt táblát. A holland rajongók a verseny közelsége miatt
hatalmas számban voltak jelen, ami valószínűleg a jövő hétvégi holland
futamon még inkább így lesz. Igazán el van most kényeztetve a magát narancs
hadseregnek nevező Verstappen szurkolói tábor.
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Max Verstappen egész hétvégén kiemelkedett a mezőnyből, s ez vasárnap meg is hozta az eredményét. Hiába rajtolt a büntetése miatt a 14. helyről, a holland így is felverekedte magát az élre és győzött. Sergio Perez második helyével és Max Verstappen a leggyorsabb körért járó plusz egy pontjával maximalizálta a megszerezhető pontokat. Az élről rajtoló Carlos Sainz fért még fel a dobogóra, ami csoda a Ferrarik vasárnapi nem kielégítő versenytempója mellett.

'Elég hektikus volt az első kör és próbáltam kimaradni a bajokból. Annyi minden történt előttem, de szerencsére a megfelelő helyeken előztem ki embereket, figyeltem a gumikra és így jutottam egyre előrébb, és egyszercsak ott volt az első hely. Az egész abból állt, hogy figyeltem mindenre, de összességében az egész hétvége fantasztikus volt.' - árulta el sikerének titkát a címvédő holland.

Az időjárásra ezúttal nem lehetett panasz Belgiumban, de a sok büntetés kapcsán hiába értek el az élmenők jobbnál jobb helyeket, nyolcan is hátrébb sorolódtak a rajtrácson. Izgalmas és sűrű rajtot követően kisebb-nagyobb csaták szemtanúi lehettünk. Lewis Hamilton és Fernando Alonso akadtak össze mindjárt a rajtnál, aminek végül az lett az eredménye, hogy Lewis Hamilton kiesett a versenyből. Alonso folytatni tudta a versenyt és végül Leclerc büntetése miatt az ötödik lett.

A verseny egyik legszebb manővere Esteban Ocon nevéhez fűződik. A francia csodaszép kettős előzést hajtott végre, s ezzel Sebastian Vettel és Pierre Gasly elé került. Az Alpine pilótája végül a hetedik helyen ért célba Vettel és Gasly előtt. Utóbbi a bokszutcából rajtolt, mivel a felvezető körön elektromos meghibásodást észleltek az autóján. Az utolsó pontszerző helyen Alex Albon ért célba a Williams volánja mögött.

A Ferrari a hungaroringi taktikai fiaskó után itt csak küszködött a verseny alatt, miközben a Red Bull szárnyalt. Ráadásul a jövő hétvégén következő zandvoorti pálya is elvileg az energiaitalosok számára kedvez majd. Max Verstappen számára kiderül majd, hogy mennyire lejt a hazai pálya. A 24 éves pilóta tavaly, a rövidített belga futamgyőzelmet követően hazai futamát is behúzta. Ez azért elég sokat mondó az idei évet tekintve, amikor még a 2021-esnél is erősebb teljesítményt nyújt a Red Bull és a 2021-es világbajnok holland.

A Ferrari szenvedését tetőzendő a verseny leintését követően Charles Leclerc még egy öt másodperces büntetést is összeszedett, mivel túl gyorsan hajtotta bokszutcában. Ennek következtében a monacói Fernando Alonso mögé esett a végső sorrendben. A Ferrari alaposan eltaktikázta magát, ami nem elő szörtörtént meg idén.
A versenyből ketten estek ki, a két egykori csapattárs. Lewis Hamilton és a 33. születésnapját ünneplő Valtteri Bottas. A finn számára ezzel úgyfolytatódott a szezon, ahogy a nyári szünet kezdődött. Kieséssel.

Rengetegen kilátogattak a Spa-Francorchamps versenypályára is, itt is kitették a megtelt táblát. A holland rajongók a verseny közelsége miatt hatalmas számban voltak jelen, ami valószínűleg a jövő hétvégi holland futamon még inkább így lesz. Igazán el van most kényeztetve a magát narancs hadseregnek nevező Verstappen szurkolói tábor.

Jó hír nekik és a belgáknak, hogy bár úgy nézett ki, hogy ez a helyszín kiesik a versenynaptárból, még egy évet biztosan marad. Vasárnap, a verseny előtt jött a hír, mely szerint 2023-ban is rendeznek Forma-1-es futamot a Spa-Francorchamps-i pályán.

A Forma-1-es csapatok számára hosszú menet kezdődött a belgiumi futammal. A hétvégén és a rá következő hétvégén sem pihenhetnek. Először a Holland Nagydíj következik (2022. szeptember 4.), majd azután a Sebesség Templomába, azaz Monzába érkezik meg a száguldó cirkusz. Ezzel érnek véget az európai futamok a 2022-es szezonban.