2022-es Forma-1-es Magyar Nagydíj eredménye
8. Fernando Alonso            Alpine                                  + 1kör
9. Esteban Ocon                 Alpine                                +1 kör
10. Sebastian Vettel           Aston Martin                          + 1 kör
Forrás: facebook.com/amberprkft/

Bár a Ferrari sikerét jósolták a hétvégén a 37. Forma-1-es Magyar Nagydíjon,egyik Ferrari-pilóta sem tudott dobogóra állni. Max Verstappen a tizedik helyről rajtolva idei nyolcadik győzelmét, pályafutása első győzelmét szerezte a Hungaroringen. A második és harmadik helyre a két Mercedes-pilótaért célba. Hamilton a verseny végén kielőzte a tegnap első rajtelsőségétnálunk szerző csapattársát, így Russell lett a bronzérmes.

'Persze, hogy reméltem, hogy a dobogó közelébe kerülhetek, de nagyon trükköskörülmények voltak, viszont kitűnő stratégiánk volt. Nagyon reaktívakvoltunk, mindig jó időben mentünk a bokszba. Volt néhány jó körünk, s még a360 fokos pörgés ellenére is megnyertem a futamot.' - szögezte le aversenygyőztes holland.

Max Verstappen győzelmét senki sem várta ezen a hétvégén. Pályafutása 28.győzelmét szerezte a hihetetlen holland. A tizedik helyről rajtolt, egyszermegpörgött a pályán, s még így is őt intették le elsőként a 70 körös futamvégén. Sokat harcolt a versenytársaival, s nagyon élvezte a versenyt. Úgynéz ki még egy pilóta belépett a Magyar Nagydíjról jó emlékekkel távozóautóversenyzők közé.

A második helyezett Lewis Hamilton sem lehet elégedettlen. A 11. dobogós helyezését szerezte meg vasárnap a Mercedes pilótája. George Russellrajtelsőségét és második helyét is figyelembe véve nagyon erős teljesítményttett le a Mercedes az asztalra. Russell álma vasárnap nem vált valóra, elsőpole-ját nem tudta győzelemre váltani, de látszik egyre nagyobbat lép előrea csillagos csapat.

A Ferrari ismét kiábrándító hétvégén van túl. Charles Leclerc még a versenyelején a mezőny élére állt, s a gumiválasztást és a bokszbeállást érintőstratégiai bakik miatt a hatodik helyre esett vissza. Bár második a monacóiaz egyéni ponttáblán, de masszív 80 pontos lemaradással Verstappen mögött.Carlos Sainz negyedik lett, de neki is elrontották a bokszbeállását, amimiatt visszaesett a mezőnyben. Lesz min agyalnia a maranellói csapatnak anyári szünet során, ha szeretné ledolgozni a lemaradását.

Sergio Perez teljesítményével úgy tűnik nem igazán elégedett a nagyon kritikus Dr. Helmut Markko a Red Bullnál. A mexikói pilóta elfáradhatott. Franciaországban a negyedik, ezúttal az ötödik hely jutott számára.

Az Alpine pilótái ezúttal is pontszerzők lettek. A nyolcadik és kilencedikhelyen futott célba a tegnapelőtt szülinapos Fernando Alonso és EstebanOcon. Az első tizet Sebastian Vettel zárja, akinek ez volt az utolsó magyarországi futama azután, hogy csütörtökön bejelentette év végi visszavonulását.

Rengetegen kilátogattak a mogyoródi versenypályára, itt is kitették vasárnapa megtelt táblát. 290 ezer nézőt látott vendégül a hétvége során a Hungaroring. Ezzel megdőlt a nézőcsúcs. A világ minden tájáról érkeztek vendégek éppúgy, mint nagyon sok magyar Forma-1-et szerető és értő rajongó is. Nagyszerű hangulatot teremtett ez a sok néző. A holland rajongók ide is eljöttek, még ha nem is a szokott számban, de aki eljött, az nem csalódott.

A Forma-1-es csapatok ezután pihenni mennek, ami rá is fér már a március óta utazó Forma-1-es cirkusz tagjaira. Folytatás 2022. augusztus 28-án, a Belga Nagydíjjal, a legendás Spa-Francorchamps-i pályán. Talán egy ideig megint ez lesz az utolsó Belga Nagydíj, így kihagyhatatlan esemény idén a rajongók számára.