Autós hírek: Abu-Dzabi F1-es Nagydíj, Yas Marina: Hamilton kétszeres világbajnok!

Eldőlt a szezonvég nagy kérdése. Lewis Hamilton domináns versenyzéssel megszerezte az Abu-Dzabi Nagydíj győzelmét és ezzel második világbajnoki címét is. Legnagyobb vetélytársa, Nico Rosberg egy kör hátránnyal a 14. helyen ért célba, így elvesztette esélyét első világbajnoki címének megszerzésére. A verseny második és harmadik helyezése a két Williams-pilótáé, Felipe Massáé és Valtteri Bottasé lett.
Nico Rosberg bár az első rajtkockából vághatott neki az 55 körös futamnak, a rajtját elrontotta és később autója motorjának meghibásodása is hátráltatta. Hamiltonnak ezután semmi más dolga nem volt, mint tartja magát az élen és begyűjti a győzelmet a verseny végén. A 28 éves pilóta első világbajnoki címét 2008-ban szerezte a McLarennel, s most a Mercedes első világbajnoki címét gyűjthette be.
„Ez életem legszebb napja és sokat köszönhetek a körülöttem lévő embereknek. 2008 életem egy különleges időszaka volt, de a mostani érzésem túlmutat az akkorin. Ez a legnagyszerűbb érzés, hálás vagyok Istennek, hogy az autóm célba ért és mindenkinek másnak is. Köszönöm.” - nyilatkozta a most már kétszeres világbajnok Hamilton, akit célbafutását követően maga Harry herceg köszöntött a csapatrádión keresztül.
A Williams pilótái nagyon jó munkát végeztek. Felipe Massa idei legjobb teljesítményével a második helyen ért célba. Massa annyira jól ment, hogy egy ponton még Hamilton győzelmi esélyét is veszélyeztette, de aztán végül beérte az ezüstérmes hellyel.
Valtteri Bottas nagyon rosszul rajtolt el, de még így is behozta autóját a harmadik helyre, s eredményével és dupla pontjaival az egyéni ponttábla negyedik helyére ugrott. A finn pilóta megérdemli ezt a helyet, hiszen egész évben kitűnően versenyzett, hatszor is dobogóra állhatott.
Daniel Ricciardo ért célba negyedikként, ami azért is meglepő, mivel az ausztrál pilóta a bokszutcából rajtolhatott csak el (Sebastian Vettellel együtt). Jenson Button ötödikként ért célba valószínűleg utolsó Forma-1-es futamán. Még nem dőlt el ugyan, hogy ki lesz Alonso csapattársa a McLarennél jövőre, de valószínűbb, hogy a fiatal Kevin Magnussent tartja meg Ron Dennis a veteránnak számító Button helyett.
A Forma-1-es cirkusz marad még Abu-Dzabiban, hiszen a héten már a 2015-ös szezonra tesztelnek a csapatok kitűnő hőmérsékletű körülmények között.