Autós hírek: Olasz Forma-1-es Nagydíj, Monza: Hamilton visszavágott Monzában

Lewis Hamilton nyerte a pszichológiai hadviselést a Mercedesen belül, hiszen rossz rajtja ellenére is megnyerte a vasárnapi Olasz Forma-1-es Nagydíjat. Nico Rosberg a második rajthelyről indult, s elég nagy előnyre tett szert a mezőnyhöz képest. A verseny során azonban két bakit is vétett és ez az első helyébe került, s végül kénytelen volt beérni a második hellyel. A német pilóta így is vezeti az egyéni ponttáblát Hamilton előtt. A bronzérmes helyezés Felipe Massáé lett, aki a tavalyi Spanyol Nagydíj óta nem állt dobogón.
Úgy tűnik a Mercedesen belüli csatát Lewis Hamilton nyerte, egyenlőre, hiszen hiába rajtolt jól és vezette a mezőnyt, Nico Rosberg saját hibájából vesztette el az első helyet. Lewis Hamilton az első rajthelyről indult, de azonnal visszaesett a negyedikre és úgy tűnt, ezzel talán vége is a győzelmi esélyeinek. Nem így történt. A második helyig visszaverekedte magát a brit pilóta az egyetlen bokszbeállását követően. Rosberg a nyomás hatására az első kanyarnál kanyarodás helyett egyenesen előre haladt a menekülőútra (ahol még szlalomoznia is kellett), s olyan sok időt vesztett, hogy azt már soha nem tudta behozni és kénytelen volt elfogadni az ezüstérmes helyet. Hamilton mikor megragadta az első helyet, azt már nem engedte ki a karmai közül, s szezonbeli hatodik győzelmét gyűjthette be Olaszországban.
Nico Rosberg láthatóan elfogadta, hogy a közvélemény ellene fordult, s ez most is megmutatkozott, mikor a dobogón kifütyülték. Tudhatja, hogy nyitnia kell Hamilton felé, hogy ez megváltozzon. „Lewis gyorsan jött hátulról, így gyorsítanom kellett a tempómon, s ennek eredményeként hibáztam – ez nagyon rossz volt.” – szögezte le. „Ezzel elvesztettem az első helyemet, így ebből a szempontból ez elég kiábrándító.” – tette hozzá.
A Williamsnek nagyon jól sikerült a hétvégéje. Felipe Massa első dobogós helyezését szerezte meg a csapattal, míg csapattársa, a nagyon rosszul rajtoló Valtteri Bottas leküzdve hatalmas hátrányát épphogy lemaradva a dobogóról, a negyedik helyen ért célba.
A hazai csapat, a Ferrari nem szerepelt túl fényesen. Fernando Alonso autója technikai meghibásodása miatt fel kellett, hogy adja a versenyt a 29. körben. A spanyol pilóta Ferrarijának hajtóműve hibásodott meg. Kimi Raikkönen mindössze a kilencedik helyre tudta célba kormányozni piros betontorpedóját. A Tifosi ma nem lehetett elégedett kedvenc csapata teljesítményével, de azért ezúttal sem maradhatott el az olasz módra tartott fieszta a helyszínen.
Daniel Ricciardo is egyfajta kárenyhítést hajtott végre, s a mezőnyön átverekedve magát végül ötödik lett, 10 másodperccel csapattársa, Sebastian Vettel előtt, akit az utolsó körökben sikerült kielőznie. Sergio Perez nagyszerű versenyzéssel a hetedik helyen ért célba Jenson Button McLarenje előtt. A mexikói pilóta a középmezőnybeli csapatok egyetlen pilótájaként ért célba az élvonalbeli csapatok versenyzői között az eredménylista első harmadában.
Kevin Magnussen ezúttal sem úszta meg büntetés nélkül. Öt másodpercet írtak hozzá az idejéhez szabálytalankodása miatt, így végül tizedik lett a dán pilóta, aki a verseny elején még a második helyen is autózott egy ideig.
Az FIA (Nemzetközi Automobil Szövetség) nyilvánosságra hozta a 2015-ös Forma-1-es versenynaptárat, amely szerint jövőre 20 helyszínre látogat el a cirkusz. Miután korábban még a nyár során kiderült, Mexikó ismét rendezhet Forma-1-es futamot, várható volt ez a hír. Ha csak az orosz futam nem kerül ki a versenynaptárból, jövőre még hosszabb szezon és még több munka vár a Forma-1-es csapatokra.
Az Olasz Nagydíjjal véget ért a 2014-es Forma-1-es szezon európai része. Két hét múlva ugyanis már Szingapúrban (2014. szeptember 21.) esti fényeknél állnak rajthoz a csapatok. Tavaly a Vettel-Alonso-Raikkönen hármas állhatott a szingapúri dobogón, s Nico Rosberg és Lewis Hamilton csak a negyedik és ötödik helyet szerezte meg. Idén várhatóan fordul a kocka, már csak az a kérdés, hogy melyik Mercedes-pilóta állhat a dobogó tetején és még az, hogy rajtuk kívül ki fér még fel a dobogóra.