Autós hírek: Német Rali: Neuville és a Hyundai nyert!

Thierry Neuville esélyesként indult a Német Ralin és végül megszerezte ralis pályafutása első győzelmét maga és a Hyundai számára. A koreai gyártó abszolút sikert könyvelhet el, hiszen Dani Sordo révén a második helyezésért járó pontokat is begyűjthette. Sordónak nem sikerült a tavalyi bravúros győzelem, mégis elégedett lehet a második hellyel. A bronzérmes helyen Andreas Mikkelsen ért célba. Nem sikerült az áttörés a Volkswagen számára. A világbajnokságban vezető német csapatnak ugyanis nem sikerült a történelmi tett, vagyis első német gyártóként nyerni a hazai versenyén. Ráadásul a konstruktőri világbajnoki címre is várnia kell még egy kicsit.
Thierry Neuville a szerencse gyermeke. A csütörtöki pályabejáráson hatalmas bukott a belga pilóta, többször megpördült a szőlőtőkék között, de kisebb karcolásokkal megúszta a balesetet (a szőlőtőkék nem). Folytatta a versenyt és nyert. Neuville az esélyesek között volt, a Hyundai nem. Fortuna jóvoltából azonban a fő esélyesek kiestek, s Neuville élni tudott a lehetőséggel és nyert.
„Nagyszerű érzés (itt nyerni). Hihetetlen munkát végeztünk. Csak köszönetet mondhatok a csapatnak (a munkáért, amit a pályabejárás után végeztek). Hihetetlen. Nem hittem, hogy ilyen jó eredményt érhetünk itt el. Nagy nyomást helyeztünk a riválisokra és meglett az eredménye.” – nyilatkozta Neuville, aki a második belga pilóta (Francois Duval után), akinek sikerült Rali Világbajnokságon nyernie.
A Volkswagennek egyáltalán nem úgy sikerült a versenye, ahogyan azt tervezte. A csapat világbajnoki aspiránsai – Ogier és Latvala - egymással versengtek a vezetésért. Ogier pénteken letért az útról, s bár szombaton ismét rajthoz állt, megint karambolozott, s ezúttal már nem tudta folytatni a ralit. Miután Ogier kiesett, a Finn Ralit megnyerő Latvala állt az élre és még növelni is tudta az előnyét – egy percre - az őt követő Kris Meekéhez képest. Vasárnap azonban a finn pilótát is utolérte a végzete. Mindössze négy kilométerre a finistől kiesett.
A brit Meeke megörökölte az első helyet, de az öröme neki sem tarthatott sokáig. Nekicsapta az autóját a falnak és ekkor kitört Citroenjének bal hátsó kereke. Neuville ekkor az élen találta magát és onnan már nem lehetett őt eltávolítani.
A tavalyi évben ezt a versenyt kihagyó Andreas Mikkelsen harmadik helyével megmentette a Volkswagen becsületét, hiszen ő a Volkswagen Motorsport 2 pilótája. A norvég pilótát Elfyn Evans követi a negyedik helyen, aki ráadásul a Power Stage győzelmet is begyűjtötte. Evans maga mögött tartotta tapasztaltabb csapattársát, Mikko Hirvonent is (aki végül ötödik lett). A fiatal walesi pilóta tör a dobogó felé, s talán hamarosan sikerül is neki ez a bravúr.
Hirvonent Mads Östberg követi a hatodik helyen, s a norvég pilóta bevallása szerint ez egy „nehéz verseny” volt. Martin Prokop lett a hetedik, s Dennis Kuipers a nyolcadik egy másik Ford Fiesta volánja mögött. Az első tizet Pontus Tidemand és Ott Tanak zárja. Tidemand a WRC2 kategória győztese is lett egyben.
Az, hogy ez a verseny nem volt egy könnyű vasárnapi kocsikázás, mi sem bizonyítja jobban, mint az illusztris kiesők száma. Ogier, Latvala és Meeke mellett nem ért célba Robert Kubica és Bryan Bouffier sem.
Ismét egy hosszabb szünet következik a ralimezőny számára, hiszen három hét múlva 2014. szeptember 12-14. között rendezik meg az Ausztrál Ralit. 2012-ben kimaradt a világbajnokságból ez a távoli verseny, de tavaly Sebastien Ogier nyert a Volkwagennel.