Autós hírek: Kanadai Forma-1-es Nagydíj, Montreal: Ricciardo sokkot kapott

Daniel Ricciardo vasárnap megszerezte Forma-1-es pályafutása első győzelmét Kanadában egy drámaira sikerült versenyt követően. Ez a futam lehet a sorsforduló a szezonban, hiszen idén először nem Mercedes pilóta nyerte a futamot. Nico Rosberg sokáig az élen autózott, de végül kénytelen volt beérni a második hellyel. A bronzérmes helyezés Sebastian Vettelé lett.
„Forma-1-es győztes vagyok! Még mindig elég szürreálisan hangzik, mert olyan gyorsan történtek a dolgok a végén. Harmadik voltam egy ideig, majd minden elég izgalmasan alakult…Nagyszerű eredményt értünk el ma az első és harmadik hellyel – amit próbálunk kiélvezni – de még mindig van min dolgoznunk. Ez jó motivációt adhat a fiúknak, hogy még keményebben dolgozzanak, s biztos vagyok abban, hogy még jobbak leszünk a következő futamokon.” – szögezte le a széles mosolyú győztes.
Nem mondhatnánk, hogy unalmas volt a Kanadai Nagydíj. Mindjárt a verseny rajtja után egy baleset borzolta az idegeket. A Marussia két pilótája karambolozott össze és lepte el a pályát törmelékkel. A biztonsági autó mögött körözve kezdte így el a mezőny a versenyt. A szezon eddigi eredményeiből kiindulva azt várta mindenki, hogy vajon a második helyről rajtoló Lewis Hamilton ki tudja-e előzni egyik kedvenc pályáján csapattársát, Nico Rosberget. Sokáig le is foglalta a nézőket a két pilóta csatája, ami végül azzal ért véget, hogy Lewis Hamiltonnak fel kellett adnia versenyt hátsó fék problémákkal.
A verseny felénél mindkét Mercedes elerőtlenedett, mint később kiderült a vezérlőelektronika melegedett túl az autókban. Hamilton kiesése után a még mindig az első helyen autózó, de már a gyenge motortól szenvedő Nico Rosberget így könnyedén előzte ki Daniel Ricciardo, s szerezte meg az első helyet. Rosberg azonban a második helyért járó pontokkal még így is 22 pontosra növelte előnyét a nullázó Lewis Hamiltonhoz képest az egyéni ponttáblán. Nehéz lesz lefaragni ezt a hátrányt az idén négy győzelmet begyűjtő britnek. Főleg, ha a Red Bullok megerősödnek. Márpedig mostani két dobogós helyük ezt sejteti egy olyan pályán, amelytől a legkevesebbet várták az idei szezonban.
Jenson Button, 2011 Kanadai Nagydíj-győztese, hozta célba McLarenjét a negyedik helyen. A brit pilótát Nico Hülkenberg és Fernando Alonso követi az ötödik és hatodik helyen. A Ferrari ismét nem remekelt. Az eddig igencsak jól teljesítő Force India pilótája kielőzte a patinás olasz csapat világbajnokát. Kimi Raikkönen, aki alatt állítólag igencsak rezeg a léc a Ferrarinál, csak a tizedik, egyetlen pontot érő helyen ért célba. Fernando Alonso ennek ellenére úgy nyilatkozott, hogy még így is szerencsések, hogy egy ilyen futamon sok pontot szereztek.
A versenyen kétszer is pályára kellett küldeni a biztonsági autót. Az első körben bekövetkezett baleset után a verseny vége felé Perez és Massa balesetét követően ment pályára a Bernd Maylander vezette Mercedes.
Felipe Massa hátulról eltalálta Sergio Perez autóját, pedig korábban mindketten esélyesek lehettek volna a dobogóra. Bár mindkét autó csúnyán összetört, a pilóták komolyabb sérülés nélkül megúszták az esetet. Utólag kiderült, hogy Perez hibázott, így a mexikói pilóta öt rajthelyes büntetést kapott a következő futamra. Massa rendkívül csalódott volt, remélte a Force India pilótája tanult az esetből.
Kanada után a csapatok visszatérnek Európába, hiszen két hét múlva (2014. június 22.) egy visszatérő pályán állnak majd rajthoz, Ausztriában, Spielbergben. 2003-ban rendeztek utoljára futamot ezen a helyszínen, de a dohányreklámok tilalma miatt kikerült a versenynaptárból. Később a Red Bullé lett a pálya, s Dietrich Mateschitz nyomására visszakerült oda, komoly konkurenciát jelentve a hazai nagydíjuknak.
2014-es Kanadai Forma-1-es Nagydíj eredménye
1. Daniel Ricciardo             Red Bull                               1:39:12.830
2. Nico Rosberg                  Mercedes                              + 4.236
3. Sebastian Vettel             Red Bull                               + 5.247
4. Jenson Button                McLaren                               + 11.755
5. Nico Hülkenberg            Force India                           + 12.843
6. Fernando Alonso           Ferrari                                   + 14.869
7. Valtteri Bottas                  Williams                                + 23.578
8. Jean-Eric Vergne           Toro Rosso                           + 28.026
9. Kevin Magnussen          McLaren                               + 29.254
10. Kimi Raikkönen            Ferrari                                   + 53.678

A versenyen kétszer is pályára kellett küldeni a biztonsági autót. Az első körben bekövetkezett baleset után a verseny vége felé Perez és Massa balesetét követően ment pályára a Bernd Maylander vezette Mercedes. Felipe Massa hátulról eltalálta Sergio Perez autóját, pedig korábban mindketten esélyesek lehettek volna a dobogóra. Bár mindkét autó csúnyán összetört, a pilóták komolyabb sérülés nélkül megúszták az esetet. Utólag kiderült, hogy Perez hibázott, így a mexikói pilóta öt rajthelyes büntetést kapott a következő futamra. Massa rendkívül csalódott volt, remélte a Force India pilótája tanult az esetből. Kanada után a csapatok visszatérnek Európába, hiszen két hét múlva (2014. június 22.) egy visszatérő pályán állnak majd rajthoz, Ausztriában, Spielbergben. 2003-ban rendeztek utoljára futamot ezen a helyszínen, de a dohányreklámok tilalma miatt kikerült a versenynaptárból. Később a Red Bullé lett a pálya, s Dietrich Mateschitz nyomására visszakerült oda, komoly konkurenciát jelentve a hazai nagydíjuknak.

Forrás: Amber PR