Autós hírek: Bahreini F1-es Nagydíj: Újabb két Mercedes a dobogón

A Mercedes Szahírban is hengerelt, hiszen Lewis Hamilton és Nico Rosberg Malajzia után ismét kettős győzelmet szerzett, ezúttal a Bahreini Nagydíjon vasárnap. A Mercedes rendkívül erős teljesítményt mutatott ezen a hétvégén is. A dobogó harmadik helyére ezúttal a Force India színeiben versenyző Sergio Perez fért fel, 2009 óta először. Ez alkalommal Daniel Ricciardo – negyedik helyével - lett a jobb Red Bull-pilóta.
„A versenygyőzelem a legnagyszerűbb dolog, boldog vagyok, de mélyen legbelül tudom, hogy nem volt meg a tempóm ma. Meg kell vizsgálnunk, hogy ez miért történt.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta. „(Nico) Jobban dolgozott mint én, így meg kell néznem, hogy én tudok-e fejlődni.” – tette hozzá Hamilton.
A hétvége eredménye tiszta lenyomata a téli tesztelések alatt mutatott eredményeknek. A Mercedes remek teljesítményével szemben áll a címvédő világbajnok alakulata és a Ferrari. Bahrein egy igen fontos helyszín a csapatok életében a szponzorok miatt, így aki igazán számít, az ott volt a helyszínen. Emiatt különösen fontos volt a jó szereplés ezen a pályán.
Lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy a szezon eddigi legizgalmasabb futamát láthattuk vasárnap, egy sor kerék-kerék elleni küzdelemmel tarkítva. A Mercedes pilótái a biztonsági autós időszak utáni tíz körben ölre menő küzdelmet folytattak egymással, de végül Hamilton meg tudta tartani az első helyét bármennyire is próbálkozott német csapattársa.
A Red Bullok ugyanebben az utolsó, 10 körös, felvonásban a lágy gumik előnyét élvezték, így tudta Ricciardo megszerezni a negyedik helyet. Az ausztrál pilótát Nico Hülkenberg és Sebastian Vettel követi az ötödik és hatodik helyeken. Vettelnek ezúttal nem volt szerencséje, Renault motorjának gyengeségére panaszkodott. A címvédő nem tudta kielőzni Hülkenberget, így az utolsó két kört azzal töltötte, hogy igyekezett maga mögött tartani a Williams párosát, Felipe Massát és Valtteri Bottast. Ez utóbbi duó végül megismételte malajziai eredményét.
Fernando Alonso és Kimi Raikkönen a bahreini teljesítményével sem lehet maradéktalanul elégedett. Az utolsó tízbe, vagyis még éppen pontszerző helyre, kormányozta célba autóját a maranellói gárda két pilótája. Meglepetésre a McLarenek nem muzsikáltak jól a futamon. Jenson Button és Kevin Magnussen kiestek a versenyből.
Nico Rosberg győzelmével az egyéni ponttábla élén marad, s őt továbbra is csapattársa, Lewis Hamilton követi a második helyen három futamot követően. Érdekesség, hogy a konstruktőrök között a második helyen jelenleg nem egy élvonalbeli csapat, hanem a Force India áll, köszönhetően pilótáik itteni kitűnő teljesítményének.
Bahrein után két hetet kapnak a csapatok arra, hogy áttelepüljenek a kínai futam helyszínére, Sanghajba. A Kínai Nagydíjat ugyanis 2014. április 20.-án rendezik meg. Tavaly Fernando Alonso győzedelmeskedett ezen a pályán, ennek ellenére nem ő, hanem a Mercedes duója lesz a favorit. 2012-ben Nico Rosberg Forma-1-es pályafutása első győzelmét szerezte meg Kínában, az előtte lévő évben pedig Lewis Hamilton, igaz még McLarenes színekben, győzött a távol-keleti pályán.