Autós hírek: Malajziai F1-es Nagydíj, Szepang: A Mercedes hasít, most Hamilton nyert

Lewis Hamilton vágya teljesült vasárnap Malajziában, hiszen még sosem sikerült a brit pilótának győznie ezen a pályán, s most ő állhatott fel a dobogó tetejére. A Mercedes dominanciáját mutatja, hogy mögötte, az Ausztráliában győzedelmeskedő Nico Rosberg ért célba. Sebastian Vettel tavalyi első helye után most a bronzérmes hellyel kell, hogy beérje, bár még így is elégedett lehet, hogy egyáltalán dobogós helyen ért célba.
„Hihetetlenül boldog vagyok, ez a nyolcadik évem itt (Szepangban) és végre nyerni tudtam. Különleges érzés, hogy kettős győzelmet szereztünk. Nem volt sok ilyenben részem a pályafutásom során, így ezért nekem még különlegesebb. Nagyszerű ez a nap.” – nyilatkozta lelkesen a versenygyőztes pilóta.
Hamilton rajtcél győzelmet szerzett a szepangi pályán, így tett pontot tökéletesre sikeredett hétvégéjére. A brit pilóta utoljára 2013-ban nálunk, a Hungaroringen tudta elhozni a győztesnek járó trófeát. Rajta kívül csapata, a Mercedes is örülhetett, hiszen 1955 óta először szerzett kettős győzelmet gyári csapatként Rosberg második helyével.
A Red Bull most sem alkotott kimagaslót, de a téli tesztek siralmas eredménye után Ricciardo második helyezése Ausztráliában (annak ellenére, hogy a helyezés sorsa majd csak két hét múlva dől el) és most Vettel bronzérmes helye bizakodásra adhat okot a világbajnok csapatnál. Ricciardo nem volt túl szerencsés (ezúttal sem), hiszen először kerékcseréje során ejtettek bakit a szerelői, s emiatt sok időt vesztett és még egy tíz másodperces stop-go büntetést is kapott, majd három körrel a verseny vége előtt ki kellett állnia a versenyből (eltört autójának az első légterelő szárnya, amely defektet okozott).
A Ferrari ezúttal sem hozta a téli tesztek alapján várt eredményt. Fernando Alonso Melbourne után ismét a negyedik helyre hozta be piros betontorpedóját, de Kimi Raikkönen csak a 12. lett. Az ötödik helyen Nico Hülkenberg ért célba a Force Indiával, miközben csapattársa, Sergio Perez célba sem ért.
A McLarennek ezúttal nem sikerült olyan jól a futama, mint két héttel ezelőtt. Jenson Button ért célba előkelőbb helyen. A brit lett a hatodik, Kevin Magnussen pedig lekörözöttként kilencedik.
A Williams két pilótája, Felipe Massa és Valtteri Bottas viheti haza a hetedik és nyolcadik helyért járó pontokat. Bottas gyorsabb volt, mint Massa, de a brazil pilótát hidegen hagyta csapata virágnyelven előadott kérése, hogy engedje el maga mellett finn csapattársát. Bottas végül nem előzte ki, így egymás mögött vonatozva értek célba fehér autóikkal. Danyiil Kvjat zárja az első tizet, így a fiatal orosz pilóta ismét pontszerző helyen ért célba.
Nico Rosberg vezeti továbbra is az egyéni ponttáblát. 18 ponttal lemaradva a második helyre ugrott fel mostani győzelmével Lewis Hamilton. Hamilton mögött szoros a sorrend, egy-egy pont lemaradással követi őt Alonso és Button. A konstruktőrök között a McLarentől elvette az első helyet a Mercedes.
Nem pihenhetnek meg a Forma-1-es csapatok, hiszen kevesebb, mint egy hét múlva (2014. április 6.) ismét pályára kell lépniük a téli tesztelések egyik helyszínén, Bahreinben. Újdonság, hogy az idei évtől ezen a pályán is éjszakai, villanyfényes futamot rendeznek majd, hogy ezzel is kedvezzenek az európai nézőknek. 2013-ban Sebastian Vettel nyerte meg ezt a versenyt, kérdés, hogy melyik élmény a dominánsabb a német pilóta számára. A tavalyi győzelem, vagy a téli tesztelési kudarc.