Autós hírek: Ausztrál F1-es Nagydíj: Rosberg hozta a papírformát, Ricciardót kizárták

A 2014-es Forma-1-es versenyszezon a téli teszteken megjósolt módon rajtolt el. A Mercedes-motoros autók, azon belül is a Mercedes autók sikerét jósolták meg szakértők a szezon előtt. Rosberg pedig a Mercedes-szel hozta a formát és rajtcél győzelmet szerzett Melbourne-ben. Daniel Ricciardo a Red Bull újonca viszont teljesen váratlanul erős kezdéssel a dobogó második fokára állhatott fel. A harmadik helyezett személye is újdonság, Kevin Magnussen pont olyan jól teljesített, mint a szezon előtti teszteken. McLarenes pilóta 2012 óta (!) nem állt dobogón. A McLarennek jót tett a csapaton belüli átalakítás, mert a tavalyi pocsék szezont követően Jenson Button is az élen végzett, negyedik lett.
„Fantasztikus! Milyen jó autót adtatok nekem! Micsoda autó!” – kiabálta Rosberg a rádióba a győzelme után jelezve, hogy bár a Mercedes-nél tisztában voltak fölényükkel, azért Hamilton példáját látva ez a fölény igencsak törékeny lehet. Így minden győzelmet meg kell becsülni a többiekhez képest technikai fölényben lévő csapatnál is.
Sebastian Vettel és Lewis Hamilton a nap két vesztese. Mindketten kénytelenek voltak kiállni a versenyből autójuk technikai meghibásodása miatt. Gyújtáskihagyás miatt nem volt elég erő autóikban, ezért sikerült olyan rosszul a rajtjuk is. Belső kamerákból látni lehetett, ahogy szinte állva hagyták a többiek a két autót.
Sebastian Vettel szokásához híven lakonikus nyugalommal vette tudomásul, hogy technikai sportágban bármi történhet az autóval. A német számára azonban nem csak a vasárnapi futam, de az egész hétvége rosszul sikerült, aminek következtében a 12. helyről rajtolhatott csak el. „Erejét vesztett volt a motor. Nem tudjuk miért, az autók egyre csak lehagytak. Egy ponton úgy éreztem, hogy kicsit javult a helyzet, de ezután éreztem, hogy nagy a baj a motorral.” – szögezte le az egyes rajtszámmal rajtoló pilóta, akinek a 2013. augusztusa óta tartó győzelmi sorozata szakadt meg a mai nappal.
Nehéz előre jósolni az Ausztrál Nagydíjon történtek alapján, bár elmondhatjuk, hogy Melbourne-ben majdnem úgy zajlottak az események, ahogyan azt a jerezi és bahreini tesztek alapján várhattuk. A Ferrari pilótái bár nem értek be dobogós helyen, de Fernando Alonso ötödik helye és Kimi Raikkönen nyolcadik helye sejteti az olasz istálló idei formáját.
A Williams volt a titkos favorit sokaknál az idei évre. A brit csapatnál is sokat változtattak, új főszponzor érkezett, rendkívül tapasztalt pilótája lett Felipe Massa személyében és persze a Mercedes-motorra váltás is jó húzásnak bizonyult. Bár a brazil pilótát a rajtot követően kilökte Kamui Kobajasi autójával, Valtteri Bottas szép eredményt ért el a hatodik hellyel. A finnek kétszer is keresztül kellett verekednie magát a teljes mezőnyön - a rajtnál, majd amikor nekicsapódva a falnak, elvesztette autója jobb hátsó kerekét – de végül pontszerző helyen ért célba fehér-kék autójával.
2014-ben nem egy, hanem két hét múlva folytatódik a Forma-1-es szezon. Kell is ez a két hét a csapatoknak, hogy még jobban fel tudjanak készülni a soron következő nagydíjra Szepangban, Malajziában (2014. március 30.) A maláj pálya nagyon különböző az ausztráltól és kihangsúlyozza az autók különböző dinamikai minőségét, főleg a hosszú és gyors kanyarokban. 2013-ban Sebastian Vettel nyerte meg a Malajziai Nagydíjat. Idén megjósolhatatlan, hogy két hét múlva ki viheti haza az ázsiai pályáról a győztes trófeát.
Daniel Ricciardót a verseny után pár órával kizárták, elvették a második helyét. Ezzel a két mclarenes pilóta, Kevin Magnussen és Jenson Button is dobogós helyezést ért el. Ricciardót szabálytalan autója miatt zárták ki: a Red Bullban az üzemanyag-fogyasztás átfolyási sebessége meghaladta a megszabott 100 kg/órás határt. A Red Bull fellebbezett.
2014-es Ausztrál Forma-1-es Nagydíj eredménye (Ricciardót utólag kizárták!!!)
1. Nico Rosberg                  Mercedes                              1:32:58.710
2. Kevin Magnussen          McLaren                               + 26.777
3. Jenson Button                McLaren                               + 30.027
4. Fernando Alonso           Ferrari                                   + 35.284
5. Valtteri Bottas                  Williams                                + 47.639
6. Nico Hülkenberg            Force India                           + 50.719
7. Kimi Raikkönen              Ferrari                                   + 57.675
8. Jean-Eric Vergne           Toro Rosso                           + 1:00.441
9. Danyiil Kvjat                    Toro Rosso                           + 1:03.585
10. Sergio Perez                 Force India                           + 1:25.916

Daniel Ricciardót a verseny után pár órával kizárták, elvették a második helyét. Ezzel a két mclarenes pilóta, Kevin Magnussen és Jenson Button is dobogós helyezést ért el.
Ricciardót szabálytalan autója miatt zárták ki: a Red Bullban az üzemanyag-fogyasztás átfolyási sebessége meghaladta a megszabott 100 kg/órás határt. A Red Bull fellebbezett.