Autós hírek: Abu-Dhabi F1-es Nagydíj, Yas Marina: Vettel az élen távozott Ázsiából

Sebastian Vettel zsinórban hetedik győzelmét gyűjtötte be az Abu-Dhabi Nagydíjon. A német pilóta sorsa már a rajtnál eldőlt, ahol simán megelőzte rosszabbul rajtoló csapatársát, aki végül már nem is tudta visszavenni az első helyet. Webbernek így ismét nem sikerült megszerezni egy győzelmet, hogy azzal dicsőségesen tudjon búcsút inteni a Forma-1-nek a szezon végével. A dobogón India után ismét ott állhatott Nico Rosberg, ezúttal a bronzérmes hely volt az övé.
Sebastian Vettel Abu-Dhabiban olyan dominánsan vezette a versenyt, hogy egy idő után már nem is őt, hanem a mögötte zajló csatákat közvetítették. A verseny legnagyobb izgalmai ugyanis nem a mezőny elején történtek. A futam végén az ötödik helyért folyt a legnagyobb küzdelem.
A Ferrari pilótái mintha belefáradtak volna az idei küzdelmekbe. Fernando Alonso már Indiában is csak a tizenegyedik helyen ért célba, s ezúttal is csak a tizedik helyről rajtolhatott el. Bár itt jobb eredményt ért el, de csak az ötödik helyre tudta célba kormányozni piros betontorpedóját. Felipe Massa, aki könnyen lehet utolsó Forma-1-es szezonát éli, a nyolcadik helyen ért célba.
A hatodik helyezés végül is Paul di Restáé lett, akit Lewis Hamilton és Massa követ. Sergio Perez révén a McLaren is szerzett pontokat, s az első tizet Adrian Sutil zárja a Force Indiával.
Nico Rosberg kitűnő eredményével a Mercedes megerősítette második helyét a konstruktőrök között, amelyre nagyon pályázna a Ferrari is, amely sokáig őrizte ezt a helyet. Ha már lemaradt a világbajnoki címekről, legalább a konstruktőri ezüstérmet szeretné a maranellói gárda begyűjteni. Miközben Nico Rosberg dobogóra állhatott, Lewis Hamilton csak a hetedik helyezést tudta elérni. A brit pilóta autóját még a verseny előtt meg kellett vizsgálni, mivel vibrációra panaszkodott és autója fékjeire is ráfért egy ellenőrzés.
Ez a hétvége nem volt vasárnapi sétakocsikázás Kimi Raikkönen számára. Először kiderült, hogy idén még nem kapott egy fillér fizetést sem, s meglebegtette a sajtó előtt, hogy kihagyja a szezon utolsó két futamát. Szombaton aztán megfosztották rajthelyétől a finnt, miután autója megbukott az időmérő utáni ellenőrzésen. Vasárnap folytatódott a kálváriája, hiszen alig egy kör megtétele után véget ért számára az Abu-Dhabi Nagydíj. A jégember megpróbálta kielőzni a két Caterhamet az első kanyarban, mikor van der Garde autójával koccanva a Lotus annyira megsérült, hogy ki kellett állnia a futamból.
2013-as Abu-Dhabi Forma-1-es Nagydíj eredménye:
1. Sebastian Vettel             Red Bull                                1:38:06.106
2. Mark Webber                   Red Bull                               + 30.829
3. Nico Rosberg                  Mercedes                              + 33.650
4. Romain Grosjean           Lotus                                     + 34.802
5. Fernando Alonso           Ferrari                                   + 1:07.181
6. Paul di Resta                   Force India                           + 1:18.174
7. Lewis Hamilton               Mercedes                              + 1:19.267
8. Felipe Massa                   Ferrari                                   + 1:22.886
9. Sergio Perez                    McLaren                               + 1:31.198
10. Adrian Sutil                   Force India                           + 1:33.257
Forrás: Amber PR

A Forma-1-es idény idén is nagyon hosszú. Már novembert írunk, de még mindig két futam hátravan a 2013-as szezonból. Két hét múlva (2013. november 17.) a mezőny ismét ellátogat az USA-ba, ahol Austinban állnak rajthoz a pilóták. Tavaly az első futamot az austini pályán Lewis Hamilton nyerte meg, s akkor még nyílt volt a világbajnokság. A második és harmadik helyen Sebastian Vettel és Fernando Alonso ért célba. Kérdés, hogy idén valaki megállíthatja-e a Vettel-hengert, vagy a német tarol tovább. 2013-as Abu-Dhabi Forma-1-es Nagydíj eredménye: