Autós hírek: Olasz F1-es Nagydíj, Monza: Ismét Vettel a nyertes

Sebastian Vettel idén is hozza a szezon második felében tőle már megszokott eredményességét. Így nem is volt nagyon meglepő a győzelme az Olasz Forma-1-es Nagydíjon. A Ferrari mindent megtett annak érdekében, hogy pilótái, azon belül is, Fernando Alonso, jól szerepeljen a hazai futamukon. Alonsónak azonban nem sikerült megelőznie Sebastian Vettelt, így a második helyen ért célba. Vettel ezzel már 53 pontos előnnyel rendelkezik az egyéni ponttáblán Alonsóhoz képest úgy, hogy az eddigi 12 futamból haton győzelmet szerzett. A dobogó bronzérmes helyezése Mark Webberé lett, így ezzel az eredménnyel távozik a Forma-1 európai részétől az ausztrál pilóta.
A Ferrari szeretett volna a Tifosi kedvében járni azzal, hogy kiváló teljesítményt tesz le az asztalra Monzában. Sebastian Vettel viszont akkora előnyre tett szert már a rajt után, hogy az behozhatatlanná vált Alonso számára. Így nem maradt hátra más a spanyol számára, minthogy a második lehető legjobb eredményt éri el. Ezért a helyért viszont hosszú harcot folytatott a másik Red Bull pilótával, Mark Webberrel.
A szárnyaló bikás pilótákat arra utasította csapatuk, hogy a verseny végén rövideket váltsanak annak érdekében, hogy elkerüljék az itt gyakori sebességváltó meghibásodásokat, s biztosan célba érjenek. Több pilóta is sebességváltó gondokkal küszködött a verseny során. Webbert ez viszont valamelyest gátolta abban, hogy utolérje a Ferrarit.
A negyedik helyezett Massa mögött meglepetésembert találhatunk Nico Hülkenberg személyében. A német pilóta már az időmérő edzésen is kiemelkedőt nyújtott, s ezt jó eredményre tudta váltani vasárnap. A Sauber pilótája ugyanis ötödik lett Massa mögött, miközben ügyesen maga mögött tartotta a folyton körülötte sertepertélő Nico Rosberget, aki végül hatodik lett.
Sokak szeme a Red Bull új emberén, Daniel Ricciardón volt, aki a hetedik helyre vitte célba Toro Rossóját. Az újdonsült apuka Romain Grosjean nyolcadik lett Raikkönent is megelőzve. A francia pilótának pedig nem indult túl jól a versenye, hiszen Paul di Resta az első körben beleszállt autójával a Lotusba. A skót pilótának ezzel véget is ért a futama, éppúgy, mint Jean-Eric Vergne-é egy kicsit később. Az első tíz között haladt a francia pilóta, mikor füst szállt ki autója jobb oldalából, s így fel kellett adnia a futamot.
A Magyar Nagydíjon győzedelmeskedő és Belgiumban harmadik Lewis Hamilton most megtapasztalhatta a versenyzés rosszabbik oldalát. Lassú defektet kapott a verseny elején, így egyről két bokszbeállásosra változtatták a stratégiáját. Ráadásul problémák voltak a rádiójával, ami nehezítette a kommunikációt a csapatával. Várható volt, hogy nem fog a középmezőnynél előrébb végezni, kénytelen volt beérni a kilencedik hellyel.
Ami pedig a másik világbajnoki aspiránst, Kimi Raikkönent, illeti, neki sem volt túl sikeres a monzai futam. A rajtnál autójával nekikoccant Sergio Perez McLarenjének, így be kellett mennie egy új első szárnyért, s végül a 11. helyen ért célba. Az utolsó pont Jenson Buttoné lett.
Az Olasz Nagydíjjal véget ért a 2013-as Forma-1-es szezon európai része. Két hét múlva ugyanis már Szingapúrban (2013. szeptember 22.) esti fényeknél állnak rajthoz a csapatok. Tavaly Sebastian Vettel győzött a szezon második részének első ázsiai futamán, s itt nyitotta domináns teljesítménye sorát, amelynek a vége a világbajnoki cím lett. Vettel idén már hamarabb magasabb fokozatra kapcsolt, s így nagy esélyese az idei világbajnoki címnek is.