Notice: Trying to access array offset on value of type null in /web/autosoldalak/www.autosoldalak.hu/modules/hirek/adatlap.php on line 49

Autós hírek: Német F1-es Nagydíj, Nürburgring: Vettel végre hazai trófeát is szerzett!

Keményen megdolgozott Sebastian Vettel első hazai győzelméért, de végül mindenért kárpótolta az érzés, hogy végre felállhatott a német dobogó legfelső fokára. Ráadásul ezzel a győzelmével 34 pontra növelte előnyét Fernando Alonsóhoz képest az egyéni ponttáblán. A dobogó utolsó két helyét a Lotus pilótái, Kimi Raikkönen és Romain Grosjean foglalhatta el.
„Ez egy nagy megnyugvás és egy különleges nap. Egy kis időbe telik, míg feldolgozom, de ma nagyon büszke vagyok, a csapat nagyszerű munkát végzett a stratégiával és a bokszbeállásokkal.” – szögezte le a versenygyőztes Vettel.
A Nürburgingen szokatlan forró időjárási körülmények fogadták a mezőny tagjait. Miközben Vettel győzelme akár váratlanként is elkönyvelhető a Német Nagydíjon, addig a Lotusok sikere nem, hiszen köztudott, hogy meleg körülmények között jól teljesítenek.
A Ferrariknak nem sikerült jól az időmérő edzés. Fernando Alonso a nyolcadik helyről rajtolt el a versenyen, de végül sikerült a negyedik helyre célba vinnie piros betontorpedóját. Alonso csapattársa, Felipe Massa még a negyedik kör elején esett ki, mikor lecsúszott a pályáról és a motorja leállt. Így kénytelen volt feladni a versenyt.
Mindenki megnyugodhatott az előző hetek gumis izgalmai után. Ezúttal nem volt probléma az abroncsokkal, de azért így is akadt néhány forró pillanat verseny közben. Először is a Force India pilótája Paul di Resta és a Toro Rossóval versenyző Jean-Eric Vergne ütközött majdnem a bokszban. Di Restát túl hamar engedték el a bokszból, s majdnem nekiment így az éppen befelé tartó franciának. Ezután jött még a feketeleves.
Mark Webber autójának gumicseréjét követően a bokszutcában elszabadult a nem jól rögzített jobb hátsó abroncs, amely egy operatőrt csapott el. Ha ez még nem lett volna elég, később Jules Bianchi autójából látványos füst csapott fel, amelyet így a francia pilóta leparkolt a pálya szélére. Az autó azonban önálló életre kelt, s hátrafelé keresztben átgurult a pályán, de szerencsére épp nem járt arra egy autó sem. A biztonsági autót ekkor beküldték a pályára.
Mark Webber egyébként folytatni tudta a versenyt, hiszen visszatolták a bokszba és feltették neki a kereket. Az ausztrál pilóta végül a hetedik helyen ért célba azon a futamon, ahol első nagydíj győzelmét szerezte 2009-ben.
A Mercedesnek pocsékul sikerült a hazai futama. Az első rajtkockából induló Hamilton küszködött az abroncsaival, bár így is szép csatát vívott Fernando Alonsóval és egy ideig ügyesen maga mögött tartotta a spanyol matadort. A brit pilóta végül ötödik lett. A Silverstone-i győztes csapattárs, Nico Rosberg nem tudott csodát tenni hazai közönsége előtt. A csapata elszúrta az időmérő edzését és ezen nem tudta magát túltenni, ráadásul ő is szenvedett gumijain.
Sebastian Vettelt semmi sem zavarhatta meg abban, hogy 30. nagydíj győzelmét éppen hazájában, Németországban gyűjtse be. Ez a siker azért is nagy szám, mert a 26 éves pilóta ezelőtt soha nem tudott nyerni sem Németországban, sem július hónap egyik versenyén sem.
„Köszönöm fiúk, ez nehéz menet volt. Megfuttattak a pénzemért. Igen, igen, igen és újra igen.” – kiabálta a rádióba a győzelmét követően a háromszoros világbajnok.
A Forma-1-es világbajnokság ismét egy nagyobb pihenőre megy, hiszen ezúttal három hét múlva (2013. július 28.) lépnek ismét pályára a csapatok. Nem is akárhol láthatjuk a Forma-1-es cirkusz tagjait, mint nálunk a 28. Magyar Nagydíjnak helyet adó több helyen is megszépülő Hungaroringen.
2013-as Német Forma-1-es Nagydíj eredménye:
1. Sebastian Vettel             Red Bull                               1:41:14.711
2. Kimi Raikkönen              Lotus                                     + 1.008
3. Romain Grosjean           Lotus                                     + 5.830
4. Fernando Alonso           Ferrari                                   + 7.721
5. Lewis Hamilton               Mercedes                              + 26.927
6. Jenson Button                McLaren                               + 27.996
7. Mark Webber                   Red Bull                               + 37.562
8. Sergio Perez                    McLaren                               + 38.306
9. Nico Rosberg                  Mercedes                              + 46.821
10. Nico Hülkenberg          Sauber                                  + 49.892

Keményen megdolgozott Sebastian Vettel első hazai győzelméért, de végül mindenért kárpótolta az érzés, hogy végre felállhatott a német dobogó legfelső fokára. Ráadásul ezzel a győzelmével 34 pontra növelte előnyét Fernando Alonsóhoz képest az egyéni ponttáblán. A dobogó utolsó két helyét a Lotus pilótái, Kimi Raikkönen és Romain Grosjean foglalhatta el. „Ez egy nagy megnyugvás és egy különleges nap. Egy kis időbe telik, míg feldolgozom, de ma nagyon büszke vagyok, a csapat nagyszerű munkát végzett a stratégiával és a bokszbeállásokkal.” – szögezte le a versenygyőztes Vettel.

A Nürburgingen szokatlan forró időjárási körülmények fogadták a mezőny tagjait. Miközben Vettel győzelme akár váratlanként is elkönyvelhető a Német Nagydíjon, addig a Lotusok sikere nem, hiszen köztudott, hogy meleg körülmények között jól teljesítenek. A Ferrariknak nem sikerült jól az időmérő edzés. Fernando Alonso a nyolcadik helyről rajtolt el a versenyen, de végül sikerült a negyedik helyre célba vinnie piros betontorpedóját. Alonso csapattársa, Felipe Massa még a negyedik kör elején esett ki, mikor lecsúszott a pályáról és a motorja leállt. Így kénytelen volt feladni a versenyt.

Mindenki megnyugodhatott az előző hetek gumis izgalmai után. Ezúttal nem volt probléma az abroncsokkal, de azért így is akadt néhány forró pillanat verseny közben. Először is a Force India pilótája Paul di Resta és a Toro Rossóval versenyző Jean-Eric Vergne ütközött majdnem a bokszban. Di Restát túl hamar engedték el a bokszból, s majdnem nekiment így az éppen befelé tartó franciának. Ezután jött még a feketeleves. Mark Webber autójának gumicseréjét követően a bokszutcában elszabadult a nem jól rögzített jobb hátsó abroncs, amely egy operatőrt csapott el. Ha ez még nem lett volna elég, később Jules Bianchi autójából látványos füst csapott fel, amelyet így a francia pilóta leparkolt a pálya szélére. Az autó azonban önálló életre kelt, s hátrafelé keresztben átgurult a pályán, de szerencsére épp nem járt arra egy autó sem. A biztonsági autót ekkor beküldték a pályára. Mark Webber egyébként folytatni tudta a versenyt, hiszen visszatolták a bokszba és feltették neki a kereket. Az ausztrál pilóta végül a hetedik helyen ért célba azon a futamon, ahol első nagydíj győzelmét szerezte 2009-ben.

Sebastian Vettelt semmi sem zavarhatta meg abban, hogy 30. nagydíj győzelmét éppen hazájában, Németországban gyűjtse be. Ez a siker azért is nagy szám, mert a 26 éves pilóta ezelőtt soha nem tudott nyerni sem Németországban, sem július hónap egyik versenyén sem. „Köszönöm fiúk, ez nehéz menet volt. Megfuttattak a pénzemért. Igen, igen, igen és újra igen.” – kiabálta a rádióba a győzelmét követően a háromszoros világbajnok. A Forma-1-es világbajnokság ismét egy nagyobb pihenőre megy, hiszen ezúttal három hét múlva (2013. július 28.) lépnek ismét pályára a csapatok. Nem is akárhol láthatjuk a Forma-1-es cirkusz tagjait, mint nálunk a 28. Magyar Nagydíjnak helyet adó több helyen is megszépülő Hungaroringen. 2013-as Német Forma-1-es Nagydíj eredménye: