Notice: Trying to access array offset on value of type null in /web/autosoldalak/www.autosoldalak.hu/modules/hirek/adatlap.php on line 49

Autós hírek: Brit F1-es Nagydíj, Silverstone: Rosberg nyerte a gumicsatát

„Ez egy nagyon, nagyon különleges nap volt.” – nyilatkozta Rosberg a verseny végén. „Sajnálom Lewist, s az összes brit rajongót is. Nagyszerű futam lehetett volna ez Lewis számára hazai közönség előtt. A versenyzés azonban néha produkál ilyeneket.” – szögezte le Rosberg a Damon Hill által készített dobogós interjún.
Aki nem küszködött gumigondokkal az sem örülhetett igazán, hiszen a biztonsági autós időszak összerázta a mezőnyt, így a sereghajtókká vedlett éllovasok könnyen vissza tudtak szerezni elvesztett helyeikből. Így történhetett az meg, hogy Lewis Hamilton a versenyt végül az előkelő negyedik helyen fejezte be, s az a Mark Webber lett a második, aki a rajtnál nagyon beragadva a mezőny első feléből a közepére esett vissza.
A világbajnokságot vezető Sebastian Vettel sem túl jó szájízzel távozik a ködös Albionból. Bár vigyázott gumijaira azután, hogy Hamiltontól megörökölte az első helyet, végül mindössze tíz körrel a verseny vége előtt meghibásodott autójának motorja és a rajt egyenesben megállt. A híradások mégsem erről fognak szólni a következő egy hétben a jövő hétvégi német futamig, hanem arról a blamáról, ami a Pirelli gumikkal történt a pályán. Hamilton mellett ugyanis Felipe Massa, Jean-Eric Vergne és Sergio Perez autójának bal hátsó kereke is szétdurrant.
Az ötödik helyen az a Kimi Raikkönen ért célba, aki ezzel szép csendben megdöntötte Michael Shumacher rekordját, hiszen zsinórban 25 futamon pontszerző helyen ért célba.
Felipe Massa hatodik helye nem is annyira meglepő, mint az utána következő pilótáké, akik zárják az első tizet. Adrian Sutil lett a hetedik a Force Indiával, míg Daniel Ricciardo (Toro Rosso) a nyolcadik. Sutil csapattársa, Paul di Resta a kilencedik helyre hozta célba autóját. Az utolsó pontszerző hely a Sauberrel versenyző Nico Hülkenbergé lett.
Ami a világbajnoki pontállást illeti, Sebastian Vettelt elég érzékenyen érintheti, hogy nem elég, hogy az élről kellett kiállnia, de ferraris ellenlábasa, Fernando Alonso jól szerepelt, így a spanyol pilóta csökkentette hátrányát. Vettel 132 pontjához képest Alonso 111 ponttal rendelkezik nyolc futamot követően.
A Forma-1-es világbajnokság mindössze egy hét múlva folytatódik a Német Nagydíjjal (2013. július 7.), s utána már nálunk (!) a Hungaroringen köröznek a Forma-1-es autók. A nürburgringi és a hockenheimi pálya felváltva rendezhet futamot, így a tavalyi hockenheimi helyszín után idén a Nürburgring ad otthon a Német Forma-1-es Nagydíjnak.
2013-as Brit Forma-1-es Nagydíj eredménye:
1. Nico Rosberg                  Mercedes                              1:32:59.456
2. Mark Webber                   Red Bull                               + 0.765
3. Fernando Alonso           Ferrari                                    + 7.124
4. Lewis Hamilton               Mercedes                              + 7.156
5. Kimi Raikkönen              Lotus                                     + 11.257
6. Felipe Massa                   Ferrari                                   + 14.573
7. Adrian Sutil                      Force India                           + 16.335
8. Daniel Ricciardo             Toro Rosso                           + 16.500
9. Paul di Resta                   Force India                           + 17.993
10. Nico Hülkenberg          Sauber                                  + 19.700

Az elmúlt hetek gumiháborúja betetőzéseként az igazi gumifaló Silverstone-i pályán már a verseny elején sorra estek áldozatul a Forma-1-es mezőny tagjai. A legfájóbb találatot talán Lewis Hamilton könyvelheti el, aki az élről esett ki szétrobbanó bal hátsó kerekének köszönhetően. A Pirelli embereinek igazán főhetett a feje a brit pályán, hiszen ezután még három autónak durrant szét ugyanúgy a bal hátsó kereke. A versenyt végül Nico Rosberg nyerte meg, akinek idén ez már a második sikere. A második hely a Forma-1-ből az év végén távozó Mark Webberé lett, míg a dobogó harmadik fokára az időmérő edzésen leszerepelt Ferrari egyik pilótája, Fernando Alonso állhatott fel. „Ez egy nagyon, nagyon különleges nap volt.” – nyilatkozta Rosberg a verseny végén. „Sajnálom Lewist, s az összes brit rajongót is. Nagyszerű futam lehetett volna ez Lewis számára hazai közönség előtt. A versenyzés azonban néha produkál ilyeneket.” – szögezte le Rosberg a Damon Hill által készített dobogós interjún.

Hamilton mellett ugyanis Felipe Massa, Jean-Eric Vergne és Sergio Perez autójának bal hátsó kereke is szétdurrant. „Egy teljesen új, az eddigiektől különböző problémát találtunk. Jelenleg is folynak a vizsgálatok, amelyeket le kell folytatnunk és megértenünk, hogy mi is történt a mai nap folyamán.” – nyilatkozta Paul Hembery, a Pirelli motorsport igazgatója a verseny végén. Bizonyára nem ez volt utolsó nyilatkozata ez ügyben a brit szakembernek….

Az ötödik helyen az a Kimi Raikkönen ért célba, aki ezzel szép csendben megdöntötte Michael Shumacher rekordját, hiszen zsinórban 25 futamon pontszerző helyen ért célba. Felipe Massa hatodik helye nem is annyira meglepő, mint az utána következő pilótáké, akik zárják az első tizet. Adrian Sutil lett a hetedik a Force Indiával, míg Daniel Ricciardo (Toro Rosso) a nyolcadik. Sutil csapattársa, Paul di Resta a kilencedik helyre hozta célba autóját. Az utolsó pontszerző hely a Sauberrel versenyző Nico Hülkenbergé lett. Ami a világbajnoki pontállást illeti, Sebastian Vettelt elég érzékenyen érintheti, hogy nem elég, hogy az élről kellett kiállnia, de ferraris ellenlábasa, Fernando Alonso jól szerepelt, így a spanyol pilóta csökkentette hátrányát. Vettel 132 pontjához képest Alonso 111 ponttal rendelkezik nyolc futamot követően.