Autós hírek: BMW G 450 X: Belvárosi terepen

Autóhifi Autosport Bemutató Érdekes Formula 1 Haszonjármû Környezetvédelem Menetpróba, teszt Motorkerékpár Rally Rendezvény/kiállítás Rendõrségi hírek Rövid hírek Technika Traffipax-hírek Tuning Útinfó Vissza

[2]Új-Zéland legnagyobb városát, Aucklandet május 29. és 31. között betöltötte a motorok zaja, mivel megérkezett a világ legnagyobb belvárosi enduroversenye, a Red Bull City Scramble. Több mint 50 motoros – köztük a BMW Motorrad által támogatott Andi Lettenbichler –teljesítette a város központjában megépített egyedülálló és látványos enduro akadálypályát. A verseny célja, hogy az endurozás izgalmát hatalmas ugratók és különleges rámpák segítségével vigye be a nagyvárosba. A különleges pálya mindössze két nap alatt épült fel, a versenyt pedig több mint 10 000 fanatikus rajongó követhette figyelemmel közvetlen közelrõl. A helyszín építésénél fontos szempont volt, hogy az egyedi, városi elemeken kívül az endurozás természetes környezetét is felidézzék, így az akadályok között kövek, rönkök és még vizesárkok is megtalálhatók voltak.

[4]Az õrült belvárosi versenyen, Andi Lettenbichler, a BMW Motorrad által támogatott német versenyzõ, egy G 450 X-szel állt rajthoz, amellyel végül bronzérmet szerzett csapatának. A német versenyzõ a viadal során többször is test-test elleni küzdelmet folytatott az elsõ helyért, ám végül harmadikként ért célba. Andi az esemény után így nyilatkozott: „Nagyon élveztem a rendezvényt és nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól sikerült teljesítenem Aucklandben. Sajnos a döntõ futam elején, a köves részen pont elõttem történt egy baleset, de végül sikerült folytatnom a küzdelmet. A futam mindössze hat percig tartott, így el lehet képzelni, hogy milyen nehéz volt utolérnem az élbolyt. A G 450 X-el kapcsolatban, csak annyit mondanék, hogy mindössze egy éve van gyártásban, de egyre kiforrottabb lesz a konstrukció, és még a jóval könnyebb kéthengeresek ellen is kiválóan állta a sarat. A következõ megmérettetés az Erzberg Rodeo lesz, ahol ezzel a motorral már úgy érzem, akár gyõzhetek is” – mondta el Lettenbichler a verseny után. /Autósoldalak.hu/