Autós hírek: ©koda Fabia S2000: A Skoda második az Azori Rallyn

Autóhifi Autosport Bemutató Érdekes Formula 1 Haszonjármû Környezetvédelem Menetpróba, teszt Motorkerékpár Rally Rendezvény/kiállítás Rendõrségi hírek Rövid hírek Technika Traffipax-hírek Tuning Útinfó Vissza

Annak ellenére, hogy Kopecký az aszfaltozott pálya specialistája, és közel egy éve nem versenyzett murván, a verseny elejétõl a végéig kifejezetten gyorsan autózott ezen a felületen is.  Pénteken a Kopecký-Starý kettõs az ötödik szakaszt megnyerve összesítésben a harmadik helyen végzett, 10,4 másodperccel a második helyezett mögött.

[3]Az Azori Rallyi a Škoda Motorsport elsõ tesztversenye volt murvás pályán. Ez a felszín a finn Juho Hänninennek kedvezett, aki az elsõ gyorsasági szakaszt meg is nyerte a pénteki napon, de aztán megsérült a jobb hátsó kerék felfüggesztése, és így 11 perces hátrányba került. A depóban történt gyors javítás után Juhonak sikerült nagyszerû idõeredményekkel folytatni a versenyt, de a 10 szakaszban fel kellett adni a versenyt egy baleset miatt. Szerencsére a versenyzõk sértetlenül szálltak ki a tetejére fordult autóból, ami használhatatlannak tûnt. Ennek ellenére Juho szerelõi nagyszerû munkát végeztek, így a finn szombaton mégis rajthoz állhatott. Ugyan a versenyzõk nem tudtak pontot szerezni, négy gyorsasági szakaszt meg tudtak nyerni a szombati nap során.

[2]Az Azori-szigeteki Rallyt kommentálva, a Škoda Motorsport csapatfõnöke, Michal Hrabánek elmondta: „Valahogy az egész csapat úgy tekintett az Azori Rallyra, mint a januári Monte-Carlo-i bemutatkozásunkra, hiszen ez volt az elsõ versenyünk murvás burkolaton, illetve az Azori-szigeteken egyaránt. Úgy gondolom, már a Monte-Carlo-i versenyen megmutattuk, hogy a Fabia Super 2000 fejlesztése egy sikertörténet. Hiszem, hogy Jan Kopecký második helyezése ma megerõsíti, hogy a Fabia gyors és megbízható autó, és biztos vagyok benne, hogy a mai eredmény világosan megmutatja, hogy képesek vagyunk a legjobbakkal versenybe szállni, és a jövõben is a lehetõ legmagasabb célokat tûzhetjük ki magunk elé. Szeretném megköszönni a Kopecký-Starý versenyzõknek a kitûnõ teljesítményt, és az egész csapatnak a tökéletes koordinációt és a kemény munkát.” /Autósoldalak.hu/